تحقیق وزارت دادگستری آمریکا درباره دخالت مسؤولان در نتیجه انتخابات
تحقیق وزارت دادگستری آمریکا درباره دخالت مسؤولان در نتیجه انتخابات

 «مایکل هوروویتس» بازپرس کل دوشنبه شب گفت که درباره «تلاش نادرست» مقام‌های فعلی و سابق وزارت دادگستری برای تغییر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری تحقیق خواهد شد. آغاز این تحقیق پس از آن اعلام شد که نیویورک تایمز پیش‌تر گزارش داده بود «جفری کلارک» دستیار موقت وزیر دادگستری با «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری سابق آمریکا تبانی […]

 «مایکل هوروویتس» بازپرس کل دوشنبه شب گفت که درباره «تلاش نادرست» مقام‌های فعلی و سابق وزارت دادگستری برای تغییر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری تحقیق خواهد شد.

آغاز این تحقیق پس از آن اعلام شد که نیویورک تایمز پیش‌تر گزارش داده بود «جفری کلارک» دستیار موقت وزیر دادگستری با «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری سابق آمریکا تبانی کرده بود تا «جف روزن» دادستان کل سابق را برکنار کرده و تحقیقاتی درباره ادعای تقلب در ایالت جورجیا آغاز کند.

اما این تلاش ناکام ماند زیرا مقام‌های ارشد وزارت دادگستری تهدید کرده بودند در صورتی که کلارک بعنوان دستیار وزیر منصوب شود، از سمت خود کناره گیری خواهند کرد.

ترامپ مدعی تقلب در انتخابات بود و تلاش کرد تا در نهادهای قضایی ادعای خود را ثابت کند اما ناکام ماند.

سرانجام هواداران وی روز ششم ژانویه به ساختمان کنگره حمله کردند. در جریان این شورش و اشغال کنگره از سوی هواداران ترامپ، پنج نفر کشته و تعدادی مجروح شدند و مجلس نمایندگان با استناد به نقش آمرانه ترامپ در «تحریک به شورش»، او را بار دیگر استیضاح کرد.

 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ایران در ماه مارس؛ روزانه ۱میلیون بشکه نفت به چین صادر می‌کند