تولید ۸۰۰ هزار اصله نهال در استان کرمانشاه
تولید ۸۰۰ هزار اصله نهال در استان کرمانشاه

در سال جاری ۸۰۰ هزار اصله نهال در ۱۲ نهالستان استان کرمانشاه تولید شده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان گفت: در نهالستان‌های استان انواع نهال درختان هسته دار، دانه دار مثل انگور، دانه خشک مثل گردو، بادام و مرکبات تولید می‌شود. منصور احمدی افزود: با پیگیری […]

در سال جاری ۸۰۰ هزار اصله نهال در ۱۲ نهالستان استان کرمانشاه تولید شده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان گفت: در نهالستان‌های استان انواع نهال درختان تولید ۸۰۰ هزار اصله نهال در استان کرمانشاههسته دار، دانه دار مثل انگور، دانه خشک مثل گردو، بادام و مرکبات تولید می‌شود.

منصور احمدی افزود: با پیگیری و نظارت کارشناسان مدیریت امور باغبانی، نهال‌های تولید شده در نهالستان‌های استان کرمانشاه استاندارد، اصیل و عاری از بیماری هستند که همین موضوع باعث شده نهال‌های تولیدی استان به تمام نقاط کشور ارسال شود.

وی خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های انجام شده در سال جاری، یک واحد نهالستان مدرن در دهستان سرفیروز آباد و یک واحد تولید نهال دانش بنیان در دانشکده کشاورزی کرمانشاه آغاز بکار کرده اند.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان به باغداران توصیه کرد به منظور احداث باغ، حتما از نهالستان‌های معتبر که نهال‌های شناسنامه دار و استاندارد تولید می‌کنند، نهال تهیه کنند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
پیروزی درخشان فولاد در دیداری تدارکاتی