رسانه‌ها در انعکاس اخبار منافع استان را اولویت قرار
دهند
رسانه‌ها در انعکاس اخبار منافع استان را اولویت قرار
دهند

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، خوش اقبال معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه کار رسانه‌ها فقط پوشش اخبار نیست، گفت : نوع پردازش اخبار توسط رسانه‌ها بر جامعه اثرگذار خواهد بود و می‌تواند تامین کننده منافع استان باشد و رسانه‌ها باید به این مهم دقت داشته باشند. […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، خوش اقبال معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه کار رسانه‌ها فقط پوشش اخبار نیست، گفت : نوع پردازش اخبار توسط رسانه‌ها بر جامعه اثرگذار خواهد بود و می‌تواند تامین کننده منافع استان باشد و رسانه‌ها باید به این مهم دقت داشته باشند.

او گفت : در عصر حاضر که با حجم وسیعی از اطلاعات واخبار مواجه هستیم، پنداشت و برداشت بیرونی از استان بر اساس اخبار، تصاویر و شنیده‌هایی است که در سطح رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود، بنابراین می‌طلبد که رسانه‌ها دقت و حساسیت بیشتری در انتشار اخبار استان داشته باشند.

خوش اقبال افزود: امروزه چشم مخاطبان به رسانه است، بنابراین بسیار مهم است که رسانه‌ها اخباری متناسب با منافع استان انتشار دهند، رسانه‌ها باید در بحث دروازه بانی خبر و تولید محتوا، منافع استان و برجسته سازی مزیت‌ها را در اولویت قرار دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه از نقد و نقادی به عنوان ضرورت کار رسانه یاد کرد و افزود: هر مدیر و نهادی که علاقمند به پیشرفت باشد، باید پذیرای نقد رسانه‌ها باشد.

او افزود: البته نقدی موجب پیشرفت است که منصفانه، علمی و دغدغه‌مند باشد و اگر بخواهیم دیدگاه‌های جناحی، منافع شخصی و … را دخالت دهیم نتیجه کار تخریب است و نمی‌توان اسم آن را نقد گذاشت و رسانه‌ها باید در نقد خود رعایت انصاف را داشته باشند.

او ادامه داد: از طرفی مسئولین هم باید تحمل خود را در برابر نقد منصفانه بالا برده و شنوای نقد رسانه‌ها باشند. وقتی در مصدر تصمیم گیری قرار می‌گیریم باید مسئولیت آثار و تبعات این تصمیمات را هم پذیرفته و در برابر آن پاسخگو باشیم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
توقیف دو خودروی حامل مرغ زنده در کنگاور/سراب قلعه شاهین بهکمک روستاها آمد

خوش اقبال با بیان اینکه ارتباط مدیران با رسانه‌ها باید مستمر، مثبت و هدفمند باشد، گفت: در سال پایانی عمر دولت این ارتباط باید پررنگ‌تر شود، چرا که در ماه‌های اخیر که هجمه‌های دشمنان افزایش یافته و مردم باید بدانند که پیگیری مشکلات آن‌ها از سوی مسئولین حتی در ماه‌های پایانی عمر دولت با جدیت ادامه دارد و مسئولین پیگیر مشکلات آن‌ها هستند.

معاون استانداری کرمانشاه افزود: این اطلاع رسانی مسئولین قطعا موجب آرامش هرچه بیشتر جامعه خواهد شد .

انتهای پیام/د