1221 مجرم حرفه ای و سابقه دار در کرمانشاه شناسنامه دار شدند 

1221 مجرم حرفه ای و سابقه دار در کرمانشاه شناسنامه دار شدند   به  گزارش خبر نگار فرنیوز  ( مسعود دریابار) ، دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از شناسنامه دار شدن 1221 مجرم حرفه ای و سابقه دار کرمانشاه به منظور کنترل و نظارت بیشتر بر آنها خبرداد.

حمیدرضا کریمی در جمع خبرنگاران، بااشاره به لزوم کنترل و نظارت بیشتر بر مجرمین حرفه ای و سابقه دار، اظهارکرد: در این راستا از یکی دوسال قبل طرح شناسایی و ثبت اطلاعات مجرمین حرفه ای و سابقه دار در کشور و به تبع در استان کرمانشاه آغاز شد.

وی افزود: به این منظور تاکنون 1221 مجرم حرفه ای و سابقه دار در استان کرمانشاه شناسایی و مشخصات آنها در سامانه کنترل محرمین حرفه ای ثبت شده است.

به گفته این مسئول، برای 930 نفر از مجرمین حرفه ای و سابقه دار استان هم با تشکیل یک بانک اطلاعاتی جامع پرونده شخصیت تدوین شده است.

دادستان کرمانشاه هدف از اجرای این طرح را کاهش تکرار جرم، ایجاد آرامش و امنیت برای مردم عنوان کرد و گفت: طبق این طرح، مجرمان جرائم مهم و مخل امنیت و آسایش مردم شناسنامه دار شده و به طور مداوم مورد رصد و پایش قرار می گیرند.

وی در خصوص جرائمی که مشمول این طرح هستند هم گفت: حدود 20 عنوان مجرمانه شامل قتل، نزاع دسته جمعی، آدم ربایی، جعل و کلاهبرداری و … هستند که جزو جرائم خطرناک به شمار می آیند.