افتتاح مرکز مطالعات پدافند غیرعامل در دانشگاه رازی/
خوش‌اقبال: دانشگاه فرصتی برای توسعه استان است
افتتاح مرکز مطالعات پدافند غیرعامل در دانشگاه رازی/
خوش‌اقبال: دانشگاه فرصتی برای توسعه استان است

به گزارش خبرگزاری فارس در کرمانشاه به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمانشاه، حسین خوش‌اقبال در مراسم افتتاح مرکز مطالعات پدافند غیر عامل در دانشگاه رازی، با بیان اینکه دانشگاه‌ها و دانشجویان جزء امین‌ترین نهادها نسبت به نظام اسلامی هستند، اظهار داشت: از فرصت دانشگاه باید برای توسعه استان بهره برد.  وی با اشاره به […]

به گزارش خبرگزاری فارس در کرمانشاه به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمانشاه، حسین خوش‌اقبال در مراسم افتتاح مرکز مطالعات پدافند غیر عامل در دانشگاه رازی، با بیان اینکه دانشگاه‌ها و دانشجویان جزء امین‌ترین نهادها نسبت به نظام اسلامی هستند، اظهار داشت: از فرصت دانشگاه باید برای توسعه استان بهره برد. 

وی با اشاره به اهمیت دانشگاه‌ها برای نظام اسلامی، تصریح کرد: از ابتدای انقلاب، دانشگاه در مبارزات و حمایت‌های آن‌ها از امام راحل (ره) نقش داشته و پس از آن نیز در دوران ۴۲ ساله نظام اسلامی اگر در عرصه‌های علمی به نقطه افتخار رسیده‌ایم به واسطه اساتید و فعالیت دانشگاه بوده است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه تاکید کرد: اعتقاد داریم که باید حداکثر استفاده را برای حل مسائل اجتماعی و اقتصادی از دانشگاه برده شود و ارتباطات نهادها و دستگاه‌ها با نهاد دانشگاه تقویت شود.

وی افزود: باید به این باور داشته باشیم که همه نهادها و مجموعه های درون نظام دغدغه توسعه و تعالی کشور و استان را دارند و تلاش می کنیم که موضوع مورد دغدغه دانشگاهها را در مسیر توسعه استان دنبال کنیم.

خوش اقبال با انتقاد از برخی تنگ نظری‌ها و اعمال سلایق در مواجهه با دانشگاه، افزود: باید دیدگاه‌های بزرگان نظام اسلامی به ویژه مقام معظم رهبری در تعامل با دانشگاه را مدنظر قرار داد و از فرصت دانشجو و دانشگاه نهایت استفاده را برد.

وی با بیان اینکه اختصاص اعتبار و حمایت به دانشگاه‌ها سرمایه‌گذاری برای استان محسوب می‌شود، افزود: دستگاه‌ها و ادارات می‌توانند در چاره‌یابی برخی مسائل خود از توان علمی و تحقیقاتی دانشگاه‌ها بهره‌برداری کنند. 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
بنزما در آستانه انتقال به یوونتوس بود

خوش‌اقبال ادامه داد: در شرایطی که مردم با مشکلات اقتصادی گریبانگیر هستند مسئولان برای چاره‌یابی و تسهیل امور به همراهی دانشگاه‌ها نیاز بیشتری دارند.

انتهای پیام/پ