۳۱ درصد مردم شهر کرمانشاه در بافت فرسوده زندگی
می‌کنند
۳۱ درصد مردم شهر کرمانشاه در بافت فرسوده زندگی
می‌کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، معاون سازمان بازآفرینی شهرداری کرمانشاه در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب گفت: در حال حاضر ۱۲ درصد مساحت شهر کرمانشاه دارای بافت فرسوده است که در مرکز شهر واقع شده و ۲۵۰ هزار نفر از جمعیت شهر کرمانشاه در این مناطق ساکن هستند. دلفانی متولی نوسازی بافت فرسوده […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، معاون سازمان بازآفرینی شهرداری کرمانشاه در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب گفت: در حال حاضر ۱۲ درصد مساحت شهر کرمانشاه دارای بافت فرسوده است که در مرکز شهر واقع شده و ۲۵۰ هزار نفر از جمعیت شهر کرمانشاه در این مناطق ساکن هستند.

دلفانی متولی نوسازی بافت فرسوده را شرکت عمران و مسکن سازان منطقه غرب به عنوان نماینده وزارت راه و شهرسازی و سازمان عمران و باز آفرینی فضا‌های شهری شهرداری کرمانشاه اعلام کرد و افزود: در حال حاضر مصوبات کمیسیون ماده ۵ برای نوسازی بافت فرسوده در دست اجراست.

وی به امتیازاتی که برای نوسازی بافت‌های فرسوده در نظر گرفته شده اشاره کرد و گفت: متقاضیان ساخت و ساز در بافت فرسوده با تراکم ۱۸۰ درصد (سه طبقه) از پرداخت کلیه هزینه‌های شهرداری معاف هستند و با معرفی مالکان به راه و شهرسازی تسهیلات نوسازی ۸۰ میلیون تومانی به ازای هر واحد با کارمزد ۱۸ درصد و بدون سپرده بانکی به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

معاون سازمان بازآفرینی شهرداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: از سال ۱۳۸۷ تا پایان سال گذشته (سال ۹۸) هزار و ۹۵۹ پروانه ساختمانی در بافت فرسوده شهر کرمانشاه صادر شده است.

انتهای پیام/ح
 


پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کاهش بیماری کرونا در کرمانشاه از دستاوردهای طرح شهید سلیمانیاست