ورود سامانه بارشی و احتمال آبگرفتگی معابر در
کرمانشاه
ورود سامانه بارشی و احتمال آبگرفتگی معابر در
کرمانشاه

محمد خسروی پیش از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بر اساس بررسی آخرین داده‌های هواشناسی، هوای استان کرمانشاه از ظهر امروز از سامانه جدید بارشی متأثر می‌شود. وی با بیان وضعیت هوای استان کرمانشاه در روزهای آینده افزود: سامانه بارشی که جو منطقه را متأثر می‌کند در بعضی ساعات سبب وزش […]

محمد خسروی پیش از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بر اساس بررسی آخرین داده‌های هواشناسی، هوای استان کرمانشاه از ظهر امروز از سامانه جدید بارشی متأثر می‌شود.

وی با بیان وضعیت هوای استان کرمانشاه در روزهای آینده افزود: سامانه بارشی که جو منطقه را متأثر می‌کند در بعضی ساعات سبب وزش باد شدید، بارندگی و احتمالاً رعد و برق در استان کرمانشاه می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه تصریح کرد: بارش‌ها در روز چهارشنبه و در نیمه شمالی، نواحی مرکزی و شرقی استان کرمانشاه شدت بیشتری خواهد داشت و سبب آبگرفتگی معابر عمومی در برخی نقاط خواهد شد.

خسروی ادامه داد: همچنین وزش باد ممکن است در بعضی ساعات از روزها هوا را به ویژه در مناطق مرزی استان کرمانشاه غبارآلود کرده و سبب کاهش دید افقی شود و بارش‌ها در ارتفاعات و گردنه‌های برف‌گیر ممکن است در برخی از نواحی سردسیر نیز به شکل برف مشاهده شود.

وی با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی در استان کرمانشاه، خاطر نشان کرد: جهت جلوگیری از خسارات و مخاطرات احتمالی پاک سازی کانال‌ها، آبگذرها و راه‌های خروج آب ساختمان‌ها، دهانه پل‌ها و از ترددهای غیرضروری و احتیاط در رانندگی و پرهیز از صعود به ارتفاعات پرهیز شود.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: همراه داشتن زنجیر چرخ و اطمینان از عملکرد سیستم گرمایشی خودروها در صورت سفرهای ضروری و عبور از گردنه‌های اجباری است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
الحاق روستاها به پاوه باید در چارچوب اصول توسعه پایدار باشد/ گفتگو با «سابق حسینی»