تحقق صد در صدی بودجه شهرداری کرمانشاه
تحقق صد در صدی بودجه شهرداری کرمانشاه

فر نیوز  // قائم مقام شهردار کرمانشاه با اشاره به تحقق ۱۰۰ درصدی بودجه امسال شهرداری کرمانشاه، گفت: در نظر داریم بودجه سال آینده را با رقم دو هزار میلیارد تومان ببندیم. یحیی عیدی در نشست خبری امروز (۳ دی) از تحقق ۱۰۰درصدی بودجه امسال شهرداری خبر داد و افزود: این اولین بار است که […]

فر نیوز  // قائم مقام شهردار کرمانشاه با اشاره به تحقق ۱۰۰ درصدی بودجه امسال شهرداری کرمانشاه، گفت: در نظر داریم بودجه سال آینده را با رقم دو هزار میلیارد تومان ببندیم.

یحیی عیدی در نشست خبری امروز (۳ دی) از تحقق ۱۰۰درصدی بودجه امسال شهرداری خبر داد و افزود: این اولین بار است که در هشت ماهه ابتدای سال بودجه سال شهرداری به طور کامل محقق شده و متمم بودجه به شورای شهر ارائه می شود.

وی افزود: بودجه امسال شهرداری ۱۳۰۰ میلیارد تومان بود که در هشت ماهه امسال ۱۵۰۰ میلیارد تومان درآمد داشتیم، یعنی معادل ۱۱۴ درصد بودجه امسال تنها در هشت ماهه اول سال محقق شده است.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه تلاش‌های بسیاری برای تحقق بودجه امسال شهرداری صورت گرفته، گفت: امسال برای افزایش درآمدها به سراغ منابعی رفتیم که تاکنون مورد غفلت قرار گرفته بود.

عیدی افزود: امسال توانستیم از طلب ۴۰ میلیارد تومانی که از شرکت نفت داشتیم چهار میلیارد تومان آن را بگیریم و ۱۷ میلیارد تومان دیگر آن هم در حال وصول است.

وی تصریح کرد: همچنین ۷۰۰ پرونده ساختمانی داشتیم که عملا قفل شده بود و با تشکیل کمیسیون هایی مانند شورای راهبردی و شورای معماری توانستیم این پرونده ها را حل و فصل کرده و ضمن رفع مشکل مردم، ۷۰ میلیارد تومان هم از این محل کسب درآمد داشته باشیم.

قائم مقام شهردار کرمانشاه افزود: امسال همچنین از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کردیم و با معرفی منابع درآمد شهرداری و پرونده های راکد، این بخش های خصوصی پیگیر وصول حق و حقوق شهرداری بوده و درصدی از آن را طبق مصوبه شورای شهر دریافت کردند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
اجازه نمی دهیم که عده ای با سوء استفاده از نام دختر پیامبر (ص) دست به زمین خواری بزنند.

عیدی خاطرنشان کرد: به دلیل عملکردی که در زمینه داشتن درآمد مستمر در شرایط کرونایی و پرداخت به موقع حقوق پرسنل داشته‌ایم، شهرداری کرمانشاه کاندیدای کسب جایزه “مدیریت مالی ایران” شده است.

بودجه امسال را با رقم ۲۰۰۰ میلیارد تومان می‌بندیم

وی در ادامه از تدوین لایحه بودجه دو هزار میلیارد تومانی برای سال آینده خبر داد و افزود: تلاش داریم بودجه سال آینده شهر کرمانشاه را با رقم دو هزار میلیارد تومان ببندیم.

عیدی خاطرنشان کرد: ۹۹ کُد درآمدی از جمله عوارض نوسازی، عوارض کسب و پیشه، عوارض خودرو و عوارض پروانه ساختمانی برای شهرداری کرمانشاه تدوین شده و براساس این کدهای درآمدی و هزینه های شهرداری بودجه تدوین می شود.

این مسئول افزود: امسال که تحقق ۱۰۰درصدی بودجه را در هشت ماهه داشتیم، بنا داریم بودجه سال آینده شهر کرمانشاه را با رقم دو هزار میلیارد تومان ببندیم و اولویت ما در بودجه سال آینده توسعه و نگهداری شهر است.

ماهانه ۴۰ میلیارد تومان حقوق پرداخت می‌کنیم

قائم مقام شهردار کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه شهرداری ماهانه حدود ۴۰ میلیارد تومان حقوق برای پرسنل خود واریز می کند، گفت: در حال حاضر حقوق تمام پرسنل اعم از رسمی، شرکتی، روزمزد و … به روز بوده و تا پایان آبان ماه پرداخت شده است، مگر شرکت هایی که صورت وضعیت خود را به موقع ارائه نکرده و یا پیمانکارانی که شهرداری با آنها درگیری حقوقی دارد.

وی یادآور شد: زمانی که اوایل کار آقای طلوعی به عنوان شهردار کرمانشاه بود، ۲۷۰ بازنشسته شهرداری پاداش پایان خدمت نگرفته و معوقات بسیاری داشتند که همه آنها پرداخت شده و امروز هیچ بازنشسته‌ای نداریم که حق و حقوق آن پرداخت نشده باشد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
زیباسازی منظر شهری با مشاركت شهروندان محقق می‌شود/ نصب لانه‌های چوبی پرندگان بر روی درختان در کرمانشاه

عیدی با بیان اینکه پرداخت بدهی های شهرداری هم در دستور کار قرار گرفته، گفت: در حال حاضر ماهیانه ۱٫۷ میلیارد تومان اقساط و جرائم بیمه تامین اجتماعی که در ۱۰ سال گذشته تلنبار شده، پرداخت می شود.

وی افزود: امسال همچنین برای اولین بار ۴۶ میلیارد تومان از دیون شهرداری به سازمان امور مالیاتی تسویه و این موضوع حل و فصل شد، چرا که هرچند وقت یکبار امور مالیاتی به خاطر این بدهی حساب های شهرداری را مسدود می کرد که در حال حاضر این بدهی تسویه شده است.

شناسایی ۴۹۰۰ میلیارد تومان اموال شهرداری کرمانشاه

عیدی در ادامه از شناسایی اموال شهرداری برای اولین بار در سال جاری خبر داد وافزود: برای پیگیری حقوق شهرداری و جلوگیری از تضییع اموال آن، برای اولین بار اموال شهرداری شناسایی و قیمت گذاری آن به روز انجام شد تا بتوانیم با شناخت بهتر داشته‌ها، برنامه ریزی مناسب‌تری داشته باشیم.

وی افزود: در مجموع با توجه به قیمت گذاری جدید ۴۹۰۰ میلیارد تومان اموال شهرداری شناسایی شده است.

قائم مقام شهردار کرمانشاه خاطرنشان کرد: برای شفافیت بیشتر امور شهرداری سامانه ای طراحی کرده ایم که این سامانه هزینه تمام قسمت های شهرداری در بحث آب و برق و گاز و … را مشخص می کند و از این طریق متوجه می شویم کدام قسمت شهرداری مصرف بیشتری داشته و علت آن چیست.

انتهای پیام