آغاز طرح جهادی خدمات رسانی به مناطق هشت گانه شهرداری کرمانشاه

پرستو نیروندی- خبرنگار باختر؛ «نادر نوروزی» شهردار کرمانشاه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام گرفته مقرر شد در سال ۱۴۰۳ تمرکز بیشتری بر مناطق شهری کرمانشاه با حضور شهرداری و مسئولین شهرستان کرمانشاه با ارائه فعالیت جهادی، عمرانی و خدماتی انجام گیرد که در این زمینه از پنجم فروردین […]


پرستو نیروندی- خبرنگار باختر؛ «نادر نوروزی» شهردار کرمانشاه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام گرفته مقرر شد در سال ۱۴۰۳ تمرکز بیشتری بر مناطق شهری کرمانشاه با حضور شهرداری و مسئولین شهرستان کرمانشاه با ارائه فعالیت جهادی، عمرانی و خدماتی انجام گیرد که در این زمینه از پنجم فروردین ماه سال جاری طرح رفع موانع و مشکلات حوزه شهری از منطقه پنج شهرداری کرمانشاه آغاز شد و به تدریج در هفت منطقه دیگر شهرداری نیز بر اساس اولویت انجام‌خواهد گرفت.

وی از جمله اقدامات شهرداری در اجرای این طرح در منطقه پنج را جدول‌گذاری، آسفالت، پیگیری و دفع آب‌های سطحی، مقابله با تخلفات ساختمانی، ساماندهی پروانه‌های ساختمانی، تعیین تکلیف زمین‌های قولنامه‌ای و … عنوان کرد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام گرفته کارهای مربوط به حوزه خدمات شهری در مناطق ۵ و ۷ شهرداری به بخش خصوصی سپرده شده که امیدواریم معضلات موجود در حوزه پسماند و نظافت و روفت‌ روب شهری در این مناطق به نحو مطلوبی انجام شود.
شهردار کرمانشاه در ادامه به معضل سگ‌های ولگرد اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه تماس‌های بسیاری از سوی همشهریان با سامانه ۱۳۷ شهرداری کرمانشاه مبنی بر جمع‌آوری سگ‌های ولگرد از سطح شهر داشتیم طی این مدت ۷۰۰۰ قلاده سگ از سطح شهر کرمانشاه جمع‌آوری شده و در حال حاضر نیز آمار تماس‌ها در سامانه ۱۳۷ نشان می‌دهد تعداد قابل توجه‌ای از این سگ‌ها جمع‌آوری شده‌اند.

نوروزی یکی دیگر از معضلات شهری در کرمانشاه را سرقت قطعات و تجهیزات فلزی عنوان کرد و گفت: به مثابه سرقت صندلی‌ها، وسایل بازی کودکان در پارک‌ها و اماکن تفریحی سرقت آهن‌آلات پل‌های عابر پیاده هم یکی از موضوعات مهم در کرمانشاه است و هر چند ترمیم این پل‌ها در اسرع وقت انجام می‌گیرد اما باز‌هم سرقت می‌شوند و در این زمینه قصد داریم به جای سازه‌های فلزی از سازه‌های بتنی استفاده نماییم تا در کاهش این سرقت‌ها سهیم شویم.

شهردار کرمانشاه به احداث شهربازی کرمانشاه نیز اشاره‌ای داشت و گفت: پرونده سرمایه‌گذار پیشین این طرح خارج از وقت رسیدگی در دست بررسی و دستور کار قرار دارد که به محض انجام در سال جاری برای احداث شهربازی به سرمایه‌گذار جدید واگذار خواهد شد.

وی در ادامه سرانه فضای سبز استاندارد در کشور را ۱۷ متر مربع عنوان کرد و بیان داشت: در حال حاضر سرانه فضای سبز در کرمانشاه بین ۱۰ تا ۱۱ متر است و که با احداث بوستان‌های جدید این میزان افزایش خواهد داشت.

به گفته شهردار کلانشهر کرمانشاه در سال گذشته عملیات اجرایی احداث ۱۰ بوستان جدید در شهر کرمانشاه آغاز شده که چهار بوستان آن در مناطق ۵،۶،۸ و یک احداث شده و ساخت چهار بوستان دیگر نیز در حال انجام است.

در این جلسه مقرر شد که با محوریت معاونت عمرانی استانداری و شهرداری کرمانشاه و حضور سایر ادارات ذیربط، تا نیمه اردیبهشت یک روال ساده و روشن برای جلوگیری از تخلفات ساخت و ساز و در عین حال تسریع در ساخت و سازهای قانونی و خدمت رسانی در ابعاد مختلف تهیه و برای اجرا توسط شهرداری تصویب شود.
همچنین مصوب شد که نظرات شهرداری شهرستان‌ها هم در این زمینه گرفته شود تا یک طرح استانی شفاف، ضد تخلف و در حمایت از قانون، مطالبه و ایمنی شهر و شهروندان تهیه شود.

رفتن به سمت پروانه دو مرحله ای یکی از پیشنهادات مطرح شده در جلسه بود که مقرر شد در کمیته مشترک استانداری بررسی و نهایی شود.