اخبار پرسپولیس| مهاجم خارجی مدنظر کادر فنی پرسپولیس

اخبار پرسپولیس| مهاجم خارجی مدنظر کادر فنی پرسپولیس

بعد از این که دو هفته پیش نام مهاجم ساحل عاجی به گزینه مطرح و خیلی زود منتفی شد دیگر خبری از گزینه‌های بعدی نبود. این طور به نظر می‌رسید که پرونده جذب مهاجم خارجی به طور کلی منتفی شده است.

اما از ساعاتی پیش نام یک مهاجم جدید در رسانه‌ها منتشر شده. این مهاجم اهل اتریش است و مارکوس پینک نام دارد. ۳۲ ساله است و با پیراهن شماره ۱۰ در تیم شانگ‌های پورت چین بازی می‌کند.

پینک در ابتدای سال ۲۰۲۳ به تیم وشانگ‌های پورت رفت. شروع خوبی هم در این تیم داشت. او موفق شد در بازی دوم تیمش مقابل شنژن یک گل بزند و یک پاس گل بدهد. اما پینک در ادامه نتوانست روند خوبش را در شانگ‌های را تکرار کند.

پینک بعد از گل و پاس گلی که در هفته دوم به نام خوش ثبت کرد نتوانست هیچ تاثیر مثبتی روی نتایج تیمش بگذارد. جالب این که تیمش خیلی خوب نتیجه گرفته و در فاصله ۶ هفته تا پایان سوپرلیگ چین با ۹ امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم در صدر جدول است.

مهاجم خارجی مدنظر کادر فنی پرسپولیس

شانگ‌های با ۵۲ گل زده بهترین خط حمله را در سوپرلیگ چین دارد، اما سهم پینک از گل‌های زده همان یک گل است. او فقط در ۱۳ بازی از ۲۴ بازی شانگ‌های در ترکیب این تیم به زمین رفته و با این آمار، مهاجم موفقی در تیم چینی به شمار نمی‌رود.

اما نکته این است که پینک در تیم‌های قبلی‌اش که همگی اتریشی هستند عملکرد خوبی داشته است. پینک در تیم‌های بزرگ اتریش مثل اشتورم گراتس و آدمیرا هم بازی⁷و کرده، اما بهترین عملکردش را در تیم‌های ماترسبورگ و آستریا کلاگنفورت ثبت کرده است.

او فصل گذشته در بوندس لیگا اتریش با ثبت ۱۶ گل از ۲۲ بازی نفر سوم جدول گلزنان شده و همین عملکرد باعث شده توجه باشگاه شانگ‌های را جلب کند و به خاور دور سفر کند.

او ۱۸۸ سانتی‌متر قد دارد که برای مهاجم مرکزی قد خوبی محسوب می‌شود. قیمت او در سایت ترانسفرمارکت ۶۰۰ هزار یورو قید شده، ولی مشخص نیست او برای آمدن به ایران به همین پول راضی شود. البته عملکرد نه چندان خوبش در شانگ‌های احتمالا باعث می‌شود مدیران باشگاه چینی مخالفتی با انتقال او نداشته باشند.

حالا باشگاه پرسپولیس منتظر تائید نهایی مهرداد خانبان آنالیزور تیم است. اگر خانبان تائید کند که پینک به درد پرسپولیس می‌خورد مذاکرات وارد مرحله جدی‌تری می‌شود.