اخبار پرسپولیس| پرسپولیس بی کمال ماند

اخبار پرسپولیس| پرسپولیس بی کمال ماند

سرخپوشان در این سال‌ها با هدایت برانکو و یحیی ۶ قهرمانی در به‌دست آوردند و کامیابی‌نیا تنها بازیکنی بود که در تمامی این ۶قهرمانی حضور داشت و ۶بار جام قهرمانی لیگ برتر را همراه با پرسپولیس بالای سر برد. اما دوران ۸ساله حضور این بازیکن در جمع سرخپوشان هم بالاخره به پایان رسید و باشگاه پرسپولیس امسال قرارداد او را تمدید نکرد. کمال به‌ناچار قراردادی با ذوب‌آهن بست و برای فصل جدید به این تیم منتقل شد اما در مصاحبه‌ای که با سایت فوتبال۳۶۰ انجام داد انتقادهایی نسبت به این موضوع بر زبان آورد. او چند بازیکن پرسپولیس را به باندبازی متهم کرد و البته بدون اینکه از کسی نام ببرد گفت: «بعضی‌ها دوست نداشتند در پرسپولیس بمانم.» این در حالی است که کمال سال گذشته تقریبا از ترکیب اصلی پرسپولیس خارج شده بود و در ۳۵سالگی خروجش از لیست سرخپوشان اتفاق عجیبی نبود که نیاز به باندبازی و یا توصیه کسی داشته باشد.

سرنوشت محتوم ۳۵سالگی
کارنامه کمال کامیابی‌نیا در ۲فصل آخر حضورش در پرسپولیس گویای خیلی از واقعیت‌ها است. او فصل ۰۱-۱۴۰۰ در لیگ بیست‌ویکم ۱۸بار در ترکیب اصلی پرسپولیس قرار گرفت و ۵بار هم به‌عنوان بازیکن جانشین به زمین رفت. یعنی در ۲۳بازی از ۳۰بازی (۷۷درصد مسابقات) شرکت داشت و ۳گل و یک پاس گل هم به نامش ثبت شد. کمال با این کارنامه خوب در لیگ بیست‌ویکم نهایتا به نمره ۶.۹۶رسید و در جمع ۵۰بازیکن برتر لیگ از دید سایت متریکا حضور داشت. اما یک فصل بعد یعنی در فصل ۰۲-۱۴۰۱ این کارنامه به چه صورت در آمد؟ کمال در لیگ بیست‌ودوم فقط ۱۱بار در ترکیب اصلی به میدان رفت، هیچ گل و پاس گلی برای تیمش نداشت و با امتیازی نازل در سایت متریکا از جمع ۲۵۰بازیکن برتر لیگ خارج شد. برای کسانی که فوتبال را حرفه‌ای دنبال می‌کنند و سرنوشت بازیکنان زیادی را در سنین ۳۴، ۳۵سالگی دیده‌اند، چنین افت شدیدی در این سن کاملا طبیعی و مسبوق به سابقه است. با توجه به اینکه پرسپولیس بازیکنان سی‌وچندساله زیادی در ترکیب اصلی‌اش دارد باید گفت چنین افت شدیدی احتمالا در انتظار دیگر نفرات ترکیب سرخپوشان هم خواهد بود. نفرات ۳۴، ۳۵ساله‌ای که به‌نظر می‌رسد وحید امیری نخستین نفر آنها خواهد بود.

مصدومیت، نخستین سوغات سالخوردگی
جالب اینکه کمال در بدو انتقال به ذوب‌آهن دچار مصدومیت شد و چند هفته ابتدایی لیگ جدید را از دست داد. همین مصدومیت خودش شاهد دیگری است بر اینکه او به سال‌های پایانی بازیگری نزدیک شده و دیگر بازدهی سابق را نخواهد داشت. مخلص کلام اینکه قرار گرفتن نام کمال کامیابی‌نیا در لیست خروجی پرسپولیس اتفاق عجیبی نبوده است. اما همانطور که باشگاه پرسپولیس از ترتیب دادن یک مراسم خداحافظی مناسب و درخور بازیکن پرسابقه‌اش عاجز بود، کمال هم نتوانست تشخص لازم را در هنگام خداحافظی از تیم محبوبش حفظ کند و با اظهارنظرهایی عجیب به حاشیه و بیراهه رفت. او در گفت‌وگو با فوتبال۳۶۰ حتی درباره فسخ قرارداد مهاجم برزیلی پرسپولیس هم نظر داد. موضوعی که اساسا ربطی به کمال نداشت و با پاسخ محکم باشگاه و بازیکن روبه‌رو شد تا کذب بودن اظهارنظر غیرمسئولانه کمال کاملا مشخص شود. کامیابی‌نیا که در دوران بازی‌اش بازیکن متعصب و سختکوشی برای پرسپولیس بود و بارها با مصدومیت‌های سنگین دست‌وپنجه نرم کرد، در هنگام خداحافظی دچار اشتباه شد تا وداعش به‌اندازه سال‌های اوجش باشکوه و جذاب از کار درنیاید.