اختتامیه دومین جشنواره سرود نغمه‌های روشن فردا در لرستان برگزار شد

اختتامیه دومین جشنواره سرود نغمه‌های روشن فردا در لرستان برگزار شد

اختتامیه دومین جشنواره سرود نغمه‌های روشن فردا در لرستان برگزار شد

اختتامیه دومین جشنواره سرود نغمه‌های روشن فردا در استان لرستان برگزار و از بین ۵۰ گروه، ۲ گروه برای مسابقات کشوری انتخاب شدند.

به گزارش گروه استان های حیات؛ رضا داوری در آیین اختتامیه دومین جشنواره سرود نغمه‌های روشن فردا ضمن تبریک مبعث حضرت رسول اکرم(ص)، دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: امروز گروه‌های برتر سرود در مرحله استانی دومین جشنواره سرود نغمه‌های روشن فردا در خرم‌آباد به رقابت پرداختند و ما شاهد اجراهای سرودهای برگزیده استان بودیم.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را عمومی‌سازی و مردمی‌سازی سرود در اقشار مختلف جامعه بیان کرد و افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به دنبال ارتقای ظرفیت سرود به عنوان یک رویکرد فراگیر تربیتی در بین قشر آینده‌ساز جامعه است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان لرستان عنوان کرد: ترویج هنر ارزشمند و انقلابی سرود، تولید محتوا و کشف استعدادهای برتر اعضاء و دانش آموزان در عرصه های هنری، تقویت روحیه مشارکت، همکاری و شادابی در مخاطبان از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

وی بیان کرد: برگزاری این جشنواره‌ها و حضور گروه‌های سرود آزاد باعث می‌شود گروه‌های سرود کانون‌ها ‏خود را در رقابت با گروه‌های حرفه‌ای که سال‌ها فعالیت دارند قرار ‏داده و باعث رشد و ارتقاء گروه‌های سرود در مجموعه کانون ‏پرورش فکری کودکان و نوجوانان خواهد شد.‏

وی بیان کرد: شرکت‌کنندگان با موضوع های ملی و آیینی شامل: سرزمین من (ایران، وطن، پرچم )، دفاع مقدس، ایثار و شهادت، نام آوران (شخصیت‌های تاریخی و انقلابی)، مراسم و مناسبت‌های ملی و آیینی و موضوع آزاد در گروه‌های سنی کودکان، نوجوانان و جوانان 7 تا 22 سال در این جشنواره شرکت کردند.

پیشنهاد فر نیوز
چراغ سبز اوسمار به آقای گل لیگ تایلند؛ سرنوشت نامعلوم جایگزین سرلک

داوری گفت: شیوه‌نامه دومین جشنواره سرود ‌نغمه‌های روشن فردا از سوی آفرینش‌های ادبی و هنری به استان‌ها ارسال شد و در اختیار مراکز فرهنگی هنری، مدارس قرار گرفت. در استان لرستان بیش از 50 گروه آثار خود را به دبیرخانه این رویداد در اداره کل کانون لرستان ارسال کردند که از این تعداد 32 گروه در مرحله اول انتخاب شدند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان لرستان خاطرنشان کرد: پس از داوری اولیه و پایش آثار رسیده به کانون لرستان، 10 گروه برتر انتخاب و امروز از این میان 2 گروه برای شرکت در مرحله کشوری از طرف هیئت داوران معرفی شدند.