اذعان نتانیاهو به مقابله تمام عیار مقاومت با رژیم اسرائیل

اذعان نتانیاهو به مقابله تمام عیار مقاومت با رژیم اسرائیل

«بنیامین » نخست وزیر در نشست امنیتی کابینه این رژیم در روز یکشنبه با اشاره به افزایش حملات علیه در کرانه باختری و قدس اشغالی، نایب رئیس دفتر سیاسی جنبش و رهبر این گروه در کرانه غربی را مسئول این وضعیت دانست و وی را تهدید به کرد. ‌

نتانیاهو این تهدید را پس از صحبت های شب گذشته العاروری مطرح کرد.

صالح العاروری نایب رئیس دفتر سیاسی حماس پنجشنبه شب در یک گفت وگوی مفصل تلویزیونی با بیان این که "هرگز هراسی از تهدیدات دشمن صهیونیستی نداریم، ما صاحب حقیم و مقاومت گزینه ماست. " افزود: قضیه فلسطین یکی از اصول ثابت و جزو مقدسات امت اسلامی و عربی است.

وی با تأکید بر این که " در کرانه باختری در شرایطی بی‌سابقه در حال افزایش است"، افزود: به دشمن اشغالگر اعلام می‌کنیم که هرگونه رویارویی گسترده با محور مقاومت و در راس آن ملت فلسطین شکستی بزرگ را بر این رژیم تحمیل خواهد کرد.

نایب رئیس دفتر سیاسی حماس با بیان این که "باید شهرک‌نشین اشغالگری که به فلسطینیان حمله می‌کند، کشته شود و با نظامیانی هم که از آنان حمایت می‌کنند، باید مبارزه کرد"، افزود: برای مقابله با هرگونه تجاوز و جنایت اشغالگران صهیونیست علیه ملت فلسطین گزینه‌هایی مناسب در اختیار داریم.

العاروری گفت: در صورتی که کابینه رژیم اشغالگر به طرح‌ها و برنامه‌های خود ادامه دهد، کل منطقه شاهد جنگی فراگیر خواهد بود و ما اطمینان داریم که در صورت وقوع چنین جنگی، شکستی بزرگ به دشمن صهیونیستی تحمیل خواهد شد.

اعتراف جدید و شنیدنی  نتانیاهو درباره ایران

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در نشست امنیتی کابینه با اذعان ضمنی به وضعیت بغرنج صهیونیستها در کرانه باختری و قدس اشغالی و غزه به خاطر مبارزه مسلحانه روز افزودن مقاومت فلسطین و احاطه شدن رژیم صهیونیستی از سوی محور مقاومت، با تکرار لفاظی های خود علیه مقاومت گفت: "حماس و دیگر گروه های فلسطینی وابسته به ایران باید بدانند که ما با همه توان با تلاش ها آنها برای ایجاد (به زعم وی) تروریسم در کرانه باختری، غزه و دیگر نقاط خواهیم جنگید."

این مقام صهیونیست از گسترش حملات علیه صهیونیست ها از داخل و بیرون سرزمین های اشغالی ابراز نگرانی و از مقابله رژیم صهیونیستی با همه کسانی که آنها را حامیان سیاسی یا تسلیحاتی یا سیاسی گروه های مقاومت دانست، سخن گفت.

نتانیاهو با اذعان به اینکه «ما روزهای آسانی در پیش نداریم و روزهای پرچالشی را سپری می کنیم»، به طور ضمنی به بحران و دو دستگی شدید داخلی در بین صهیونیست ها در سایه تصمیمات کابینه خود اشاره کرد و گفت: "ما باید برای مقابله با تهدیدات داخلی و خارجی گسترده ایران که (از طریق گروه های مقاومت فلسطینی) علیه ما به اجرا در می آید، متحد شویم."

رژیم صهیونیستی اکنون در بدترین وضعیت سیاسی و اقتصادی قرار دارد و علاوه بر اینکه با ناآرامی های داخلی و انزوای بین المللی مواجه است، بازدارندگی خود در مقابل مقاومت فلسطین را به ویژه در سرزمین های اشغالی و کرانه باختری از دست داده است.

متحدان غربی رژیم صهیونیستی درباره تداوم وضعیت فعلی این رژیم هشدار داده و اعلام کرده اند که ادامه این روند می تواند موجودیت آن را تهدید کند. خود سران صهیونیست نیز تاکنون بارها درباره فروپاشی و جنگ داخلی در درون رژیم صهیونیستی هشدار داده اند.