ارتقای چشمگیر زیرساخت‌های فرهنگی و ورزشی در شهر قم

ارتقای چشمگیر زیرساخت‌های فرهنگی و ورزشی در شهر قم

سرپرست سازمان فرهنگی شهرداری قم گفت: شهر قم طی سال‌های اخیر شاهد ارتقای زیرساخت‌های فرهنگی و ورزشی بوده است.

سیداحمد طباطبایی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به زیرساخت‌های سازمان فرهنگی شهرداری قم، اظهار کرد: شهرداری قم طی ۳۰ سال تنها یک مجموعه ورزشی و فرهنگی در سطح شهر ایجاد کرده بود، اما طی سالیان اخیر هشت مجموعه برای استفاده عموم شهروندان احداث شده است.

وی با اشاره به عملکرد سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری قم، افزود: طراحی و احداث خانه موزه‌ها اقدام دیگر شهردار قم بود که در این حوزه می‌توان به خانه موزه بیت امام خمینی (ره) و خانه موزه شهیدان زین‌الدین اشاره کرد.

سرپرست سازمان فرهنگی شهرداری قم با بیان اینکه شهرداری با شناسایی ظرفیت بیت امام خمینی (ره) آن را به فضای خوبی تبدیل کرد و شاهد استقبال بی‌نظیر و ماندگار مخاطب بودیم، خاطرنشان کرد: شهرداری قم به‌تنهایی از هویت شهری دفاع می‌کند و سال جاری سه خانه موزه دیگر نیز به لیست خانه موزه‌ها اضافه خواهد شد.

طباطبایی نژاد اضافه کرد: روز قم برای سازمان فرهنگی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و شهرداری قم طی پنج سال گذشته تلاش زیادی در راستای معرفی شهر قم کرده و ماحصل این پیگیری با رویکرد مثبت از جانب دیگر دستگاه‌های استانی مواجه شده است.

وی با تاکید بر اینکه با توجه به پیگیری‌های شهرداری قم بنا شد سال آینده بودجه‌ای به تمام نهادهای فرهنگی در راستای معرفی روز قم داده شود، ادامه داد: شهرداری هرساله با دو مجموعه حرم حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران تعامل ویژه‌ای در ایام مختلفی همچون نیمه شعبان، اربعین، نوروز، ماه مبارک رمضان و مناسبت‌هایی که بلوار پیامبر اعظم را درگیر می‌کند، دارد.

پیشنهاد فر نیوز
قیمت خودرو امروزدوشنبه 23مرداد ۱۴۰۲| جدیدترین و آخرین قیمت خودرو

سرپرست سازمان فرهنگی شهرداری قم تاکید کرد: شش ماه سال جاری با برنامه‌های مختلفی همچون نوروز، ماه مبارک رمضان آغاز شد و با برگزاری طرح حریم حرم و نمایشگاه دختران بهشتی شاهد استقبال خیلی خوبی بودیم و تاکنون یک میلیارد تومان صرف این برنامه‌ها شده است.

طباطبایی‌نژاد با اشاره به برنامه عهد سربازی در نهم ربیع‌الاول، گفت: برنامه عهد سربازی با مشارکت شهرداری برگزار شد و سازمان فرهنگی شهرداری قم با اقداماتی همچون فضاسازی داخلی به ارزش ۲۰۰ میلیون تومان همکاری کرد تا به‌عنوان برند و نماد شهر قم به درستی جلوه کند.

وی با اشاره به اجرای باشکوه برنامه عفاف و حجاب در سطح بوستان‌های شهر، اظهار کرد: با تکلیف وزارت کشور از سمت مجموعه دولت به شهرداری‌ها، شهرداری قم موفق شد تا در این زمینه برنامه‌های باشکوهی ترتیب دهد و پای کار تمام اجتماعات همچون اجتماعات پردیسان، ورزشگاه شهید حیدریان، حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران باشد.

کد خبر 701409