استاندار خوزستان مدیران ناکارآمد را برکنار کند

وزیر کشور:

استاندار خوزستان مدیران ناکارآمد را برکنار کند

استاندار خوزستان مدیران ناکارآمد را برکنار کند

وزیر کشور با بیان اینکه موافق راه‌اندازی بازارچه‌های مرزی هستیم، گفت: در صورت موافقت طرف عراقی آمادگی گسترش بازارچه های مرزی را داریم.

به گزارش گروه استان‌های حیات؛ احمد وحیدی شب گذشته ‌در گردهمایی جبهه علمی و فرهنگی اساتید بسیجی خوزستان که در دانشگاه امیرالمومنین (ع) اهواز برگزار شد،‌ درباره بازارچه‌های مرزی اظهار کرد: ما با این بازارچه‌ها که به توانبخشی و معیشت مرزنشینان کمک می‌کنند، موافق هستیم و از آنها حمایت می‌کنیم اما نباید این بازارچه ها از هدف اصلی خود دور شوند و در صورت موافقت طرف عراقی آمادگی گسترش بازارچه های مرزی را داریم.

وزیر کشور در خصوص سخنان طرح شده پیرامون فعالیت برخی مدیران ناکارآمد در استان گفت: در صورتی که با استدلال و شواهد ثابت شود مدیری ناکارآمد است، حتما استاندار خوزستان پیگیری لازم را برای جا به جایی چنین مدیرانی خواهد داشت.

وحیدی اظهار داشت: هزینه کرد اعتبارات مسئولیت‌های اجتماعی به استان محول شده است و با مشارکت صنایع، بخشی از کارهای زیرساختی در حال انجام است.

وزیر کشور در خصوص منطقه آزاد اروند هم توضیح داد: منطقه آزاد باید به کارکردهای اصلی خودش شامل جلب فناوری، توسعه صادرات و جذب سرمایه برگردد و همچنین ابهامات و اشکالاتی که بعضا موجب دوگانگی مدیریتی منطقه آزاد می شود باید برطرف شود.

وحیدی گفت: صنایع پایین دستی در استان به میزان صنایع بزرگ توسعه نیافته است. این صنایع پایین دستی هستند که افزوده ایجاد می‌کند.

وی افزود: دانشگاه ها از طریق همفکری و همکاری با مدیریت استان میتوانند در جذب سرمایه‌گذاری به خوزستان نقش داشته باشند.

وزیر کشور ادامه داد: دولت نباید در زمینه صنایع کوچک ورود مستقیم داشته باشد و تحول در این حوزه کار بخش خصوصی است، در عین حال رویکرد دولت این است که بستر کار را برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی فراهم کند.

وحیدی همچنین در خصوص مباحث مطرح شده در زمینه عفاف و حجاب پاسخ داد: مواجهه با این پدیده از دو جنبه قانونی و فرهنگی است که جنبه قانونی آن بر عهده دستگاه قضایی و جنبه فرهنگی آن نیز یکی از بخش‌های آن بر عهده دانشگاه هاست.

وزیر کشور ادامه داد: اساتید دانشگاه درباره چگونگی روشنگری و تبیین برای جوانان در زمینه عفاف و حجاب هم اندیشی داشته باشند. عفاف و حجاب صرفا یک امر دینی و قانونی نیست بلکه موضوعی فرهنگی و تمدنی است و جامعه پاک و خانواده سالم از مسیر این امر فطری و انسانی به دست می‌آید.

وحیدی در بخش دیگری از این نشست به انتخابات ١١ اسفند ماه امسال اشاره کرد و گفت: در آستانه انتخابات هستیم و همه ما مسئولیت داریم. انتخابات عرصه‌ای برای تقویت اقتدار و عزت نظام است. ان‌شاءالله جامعه دانشگاهی و اساتید بزرگوار با توجه به تاثیرگذاری خود نسبت به تبیین اهمیت انتخابات مشارکت و تلاش کنند.