استقبال نیویورکی‌ها از سطل‌های زباله رباتیک

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، چندین سطل زباله در شهر نیویورک به سطل‌های زباله رباتیک تبدیل شده‌اند و شهروندان این شهر از آنها استقبال کرده‌اند.

این ربات‌های جدید محصول تلاش چند دانشجو از دانشگاه کرنل هستند که با کمک دوربینی که در هر سطل نصب شده است، آنها را از راه دور کنترل می‌کنند.

وِندی جو، دانشیار دانشگاه کرنل می‌گوید: در بیشتر موارد، مردم از دیدن آنها هیجان‌زده هستند.

پژوهشگران گزارش دادند که رهگذران حتی به سمت این سطل‌ها دست تکان می‌دهند و آنها را صدا می‌زنند تا به آنها نزدیک‌تر شوند و زباله‌ها را ببلعند.

استقبال نیویورکی‌ها از سطل‌های زباله رباتیک

برخی از مردم حتی تا آنجا پیش رفتند که این سطل‌ها را با عنوان «رفیق» خطاب می‌کنند و کارشان را تحسین می‌کنند.

کارشناسان می‌گویند، این سطل‌های رباتیک می‌توانند تأثیر مثبتی بر همه کسانی که با آنها در تماس هستند، داشته باشند.

فیونا کارول، از دانشکده فناوری دانشگاه کاردیف که در این مطالعه شرکت نداشته می‌گوید که این سطل‌های رباتیک جدید می‌توانند توجه و علاقه اولیه مردم را به خود جلب کنند و به طور بالقوه منجر به افزایش مشارکت در تلاش‌ها برای کاهش تولید و پخش زباله در سطح شهر شوند.

موژان غفوریان، یکی از مدیران آزمایشگاه رباتیک اجتماعی و هوشمند دانشگاه واترلو که در این مطالعه شرکت نداشته نیز می‌گوید: انسان‌سازی ربات‌ها برای انسان بسیار رایج است. بسیاری از افراد ربات خود را جاروبرقی می‌نامند و رفتار آنها را از روی الگوهای نظافت‌شان تفسیر می‌کنند، در این صورت نزدیک شدن ربات به افراد و حرکات خاص آن می‌تواند یکی از دلایلی باشد که ممکن است رفتارهایی شبیه به انسان به آن نسبت دهیم.

با این حال، وندی جو گزارش داد که مواردی نیز وجود دارد که رهگذران به شدت به این سطل‌ها واکنش نشان می‌دهند و با پاهای خود این ربات‌ها را هل می‌دهند و آنها را آزار و اذیت می‌کنند.

وی افزود: البته ممکن است که برخی از این پرخاشگری‌ها و نگرانی‌ها در مورد دوربین‌های روی این ربات‌ها با احساسات مردم نسبت به رفتار مقامات مسئول در شهر نیویورک مرتبط باشد.

در هر صورت به نظر می‌رسد این سطل‌های رباتیک برای ماندن آمده‌اند و اغلب مردم از حضور آنها خوشحال هستند.

انتهای پیام

نوشته استقبال نیویورکی‌ها از سطل‌های زباله رباتیک اولین بار در افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.