اصحاب فرهنگ و رسانه بیمه می شوند

با تصویب مجلس؛

اصحاب فرهنگ و رسانه بیمه می شوند

اصحاب فرهنگ و رسانه بیمه می شوند

نمایندگان مجلس وزارت ارشاد و صدا و سیما را مکلف کردند تا نسبت به پوشش بیمه تامین اجتماعی اعم از خدمات درمانی و بازنشستگی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه اقدام نمایند.

به گزارش خبرنگار سیاسی حیات؛ نمایندگان مجلس در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه، بند (الحاقی 4) ماده 75 این لایحه را مورد بررسی قرار داده و در نهایت با این بند موافقت کردند.

بر اساس بند الحاقی 4 ماده 75؛

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مکلفند به منظور حمایت از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه نسبت به پوشش بیمه تامین اجتماعی اعم از خدمات درمانی و بازنشستگی با رعایت بند (ش) ماده 29 این قانون اقدام نماید.

به گزارش حیات؛ بند ش ماده 29 آمده است؛

در راستای پایداری صندوقهای بیمه ای و بازنشستگی و کاهش وابستگی آنها به بودجه عمومی، ساماندهی معافیتهای بیمه ای و ساماندهی اقشار تحت پوشش بیمه ای مشمول کمک دولت، معافیتهای کامل بیمه ای در خصوص بیمه شدگان بدون کارفرما در سازمان تأمین اجتماعی از جمله مشمولان قانون بیمه های اجتماعی قالیبافان، بافندگان فرش و شاغلان صنایع دستی شناسه‌دار (کددار) مصوب ۱۳۸۸، بند «ض» تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۱۳۸۶ کل کشور و بند «ب» ماده ۷ قانون هدفمندکردن یارانه‌ها منوط به ارزیابی آزمون وسع توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و قرار گرفتن در چهار دهک اول درآمدی است. در مورد بیمه شدگانی که در طول سال‌های اجرای برنامه در دهک‌های پنجم به بعد قرار می گیرند، به ازای هر دهک افزایش، سالانه نیم واحد درصد از معافیت بیمه ای موجود کسر می شود. آیین نامه اجرائی این بند توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری سازمان حداکثر ظرف شش ماه از لازم الاجرا شدن این قانون تهیه می شود و به تصویب هیأت وزیران می رسد.صفورا طالب زاده