افزایش بی سابقه مصرف برق کشور در اولین جمعه شهریور

مصطفی رجبی مشهدی اعلام کرد: بر اساس گزارش‌های مرکز ملی راهبری شبکه برق ایران روز گذشته میزان مصرف برق کشور به ۶۳ هزارو ۶۰۰ مگاوات رسید که در مقایسه با روز مشابه سال گذشته که عدد ۵۴ هزارو ۸۰۰ مگاوات ثبت شده بود افزایش ۸ هزارو ۸۰۰ مگاواتی را نشان میدهد.

سخنگوی صنعت برق با تاکید بر اینکه میزان مصرف برق در روز‌های تعطیل و جمعه کاهش میابد گفت: با توجه به اینکه در ابتدای آخرین ماه تابستان هستیم انتظار داشتیم میزان مصرف برق کاهش یابد، اما افزایش تدریجی دما که از انتهای هفته گذشته با آن مواجه شدیم موجب شد مصرف برق هنوز دراوج باشد.

رجبی مشهدی ضمن تشکر از همه هموطنان به دلیل مشارکت در طرح پرداخت پاداش مدیریت مصرف افزود: خوشبختانه کلیه مشترکان همکاری خوبی با وزارت نیرو در اجرای طرح مدیریت مصرف داشتند، به نحوی که بیش از ۳۶ درصد مشترکان خانگی تاکنون مشمول دریافت پاداش شده اند.

سخنگوی صنعت برق یادآور شد: طرح پرداخت پاداش به مشترکین خانگی تا پایان شهریور ماه ادامه دارد و به ویژه به مشترکان پرمصرف توصیه میکنیم از آخرین فرصت برا‌ی کاهش مصرف و دریافت پاداش بهره‌مند شوند.

وی در پایان تاکید کرد: هموطنان عزیز در مناطقی که دما کاهش یافته، با خاموش کردن وسایل سرمایشی و یا تنظیم دمای کولر‌های گازی روی ۲۵ درجه، می‌توانند مصرف خود را نسبت به دوره مشابه سال گذشته کاهش دهند و از دریافت پاداش مدیریت مصرف بهره‌مند شوند.

نوشته افزایش بی سابقه مصرف برق کشور در اولین جمعه شهریور اولین بار در پایگاه خبری همت خبر. پدیدار شد.