افزایش محدوده شهر قم در طرح جامع جدید

افزایش محدوده شهر قم در طرح جامع جدید

مدیر منطقه چهار شهرداری قم گفت: لازم است بر اساس طرح جامع به محدوده شهر قم در منطقه چهار اضافه شود، در حال حاضر مشکلاتی در زمین‌های واقع در خیابان جمهوری وجود دارد که خارج از محدوده است.

علیرضا اقبالیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به اجرای ۱۴۸ پروژه در سطح منطقه چهار، اظهار کرد: پل نیک‌اندیش، باغ گیاه‌شناسی، پل فردوسی، روکش آسفالت به مبلغ ۸۵ میلیارد تومان در شوارع جدید، تکمیل قسمت‌هایی از بوستان کوثر، تکمیل بوستان خضر، بوستان شهدای گمنام و بوستان محله‌ای و توسعه و تعویض ادامه بلوار شهید سلیمانی به سمت سنگ بری ها از پروژه‌های در دست اجرا در این منطقه است.

وی افزود: نیاز شهر قم این است که در تدوین طرح جامع جدید به محدوده شهری افزوده شود که در منطقه چهار یک نیاز ویژه است.

مدیر منطقه چهار شهرداری قم خاطرنشان کرد: در حال حاضر مشکلاتی در اراضی واقع در خیابان جمهوری وجود دارد که خارج از محدوده است و هر مسئله‌ای که با توجه به طرح تفصیلی در سال ۹۶ وجود داشته است را به سختی می‌توانیم در این قسمت اعمال کنیم.

اقبالیان تاکید کرد: بخشی از بلوار فردوسی تا بلوار شهید کریمی وجود دارد و تا رینگ اصلی بافت جمکران را نیز شامل می‌شود، مالکان تمایل زیادی دارند تا این قسمت وارد محدوده شود زیرا تأثیر زیادی در کاهش فروش غیرقانونی خواهد داشت.

وی گفت: در بدنه بلوار پیامبر اعظم (ص)، رینگ پشتیبان وجود دارد که اگر به محدوده شهری ورود پیدا کند، بسیاری از سو استفاده‌ها در اراضی خارج از محدوده از بین خواهد رفت.

مدیر منطقه چهار شهرداری قم اضافه کرد: لازم است بر اساس طرح جامع به محدوده شهر قم در منطقه چهار اضافه شود، در حال حاضر مشکلاتی در زمین‌های واقع در خیابان جمهوری وجود دارد که خارج از محدوده است.

کد خبر 701350