افزایش ۱۴۱ درصدی ترانزیت ورودی به پایانه مرزی پرویزخان در استان کرمانشاه

افزایش ۱۴۱ درصدی ترانزیت ورودی به پایانه مرزی پرویزخان در استان کرمانشاه

مدیر پایانه مرزی پرویزخان گفت: طی هفت ماه سال‌جاری، ترانزیت ورودی پرویزخان ۱۴۱ درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، امین حیدریان امروز _یکشنبه چهاردهم آبان_ اظهار: طی هفت ماهه سال جاری، ترانزیت ورودی به پایانه مرزی پرویزخان ۱۴۱ درصد نسبت به سال گذشته در همین بازده زمانی افزایش داشته است.

وی افزود: بارگیری کالای ترانزیتی از پایانه مرزی پرویزخان توسط ناوگان حمل و نقل کالا ۲۸۰ درصد افزایش داشته است.

مدیر پایانه مرزی پرویزخان از پایانه مرزی پرویزخان به عنوان یکی از مرزهای مهم کشور در زمینه توسعه صادرات نام برد و خاطرنشان کرد: این مرز در توسعه روابط ایران و عراق نقش فراوانی داشته و بخش عمده‌ای از صادرات ایران به عراق از طریق این مرز انجام می‌شود.

حیدری اضافه کرد: پایانه مرزی پرویزخان؛ قطب اقتصادی غرب کشور و از مرزهای فعال است و ۴۵ درصد صادرات کالاهای غیر نفتی از کشورمان به کشور عراق از طریق این مرز صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به تناژ ورودی به پایانه مرزی پرویزخان، ادامه داد: یک میلیون و ۵۹۹ هزار تن کالا به پایانه مرزی پرویزخان وارد شده که توسط ۵۵ هزار و ۵۷۳ ناوگان حمل و نقل کالا از این پایانه مرزی به اقصی نقاط کشور جابه‌جا شده است.

مدیر پایانه مرزی پرویزخان درباره درصد تغییرات هفت ماهه ترانزیت در پایانه مرزی پرویزخان، گفت: ۲۰۳ درصد افزایش ناوگان ورودی، افزایش ۲۶۹ درصدی تناژ بارگیری از مرز به اقصی نقاط کشور و افزایش ۲۸۰ درصدی ناوگان بارگیری شده از پایانه مرزی پرویزخان از شاخص‌هایی است که در پایانه مرزی پرویزخان با رشد روبه‌رو شده است.

حیدری افزود: پایانه مرزی پرویزخان یک مسیر امن و ایمن برای صادرات کالا است و بیشترین تجار عراقی رغبت دارند تا از این مرز، مبادلات تجاری خود را به دلیل هموار بودن مسیر و داشتن راه دسترسی مناسب برای صادرات و حمل کالا انتخاب کنند.

کد خبر 701733