امکان افزایش گیت‌های مرز خسروی تا ۱۰۰ گیت وجود دارد

سردار “مهدی حاجیان” در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه از مدت‌ها پیش تمهیدات لازم برای آماده شدن زیرساخت‌های مرز خسروی جهت تردد راحت زائران اباعبدالله الحسین(ع) اندیشیده شد و وظایف هر کدام از یگان‌های انتظامی برای ارائه بهترین خدمات به زوار کربلای معلی ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: پلیس خدمتگزار برای ماموریت اربعین همانند سال‌های گذشته و حتی بهتر آمادگی لازم را دارد و همکاران ما در حوزه های مختلف با نگاه اعتقادی در این ماموریت عظیم حضور خواهند یافت تا زائران امام حسین (ع) با فراغ بال به این سفر معنوی اعزام و به سلامت بازگردند.

حاجیان همچنین با اشاره به فعال بودن ۵۸ گیت در مرز خسروی برای تردد زائران اربعین، یادآور شد: در صورت همکاری اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان، پلیس هیچ محدودیتی برای تامین زیرساخت‌ها جهت افزایش گیت ها نداشته و به نظر می‌رسد امکان افزایش آنها تا ۱۰۰ گیت نیز وجود دارد.

آغاز صدور گذرنامه‌های اربعین

رئیس پلیس استان کرمانشاه در ادامه از آغاز صدور گذرنامه برای زائران اربعین خبر داد و گفت: در راستای رفاه حال زوار، محلی در چهار راه راهنمایی و رانندگی شهر کرمانشاه برای این کار اختصاص داده ایم.

وی با بیان اینکه امکان صدور دو نوع گذرنامه وجود دارد، افزود: یک نوع آن فقط مختص پیاده روی اربعین و اعتبار آن پنج ساله است و شهروندانی که مایل به دریافت این نوع گذرنامه هستند می توانند به اپلیکیشن “پلیس من” مراجعه و به صورت اینترنتی اقدام لازم را انجام دهند و بعد از گذشت ۷۲ ساعت نیز گذرنامه آن ها صادر و تحویل می شود.

حاجیان یادآوری کرد: آن دسته از زائران هم که متقاضی دریافت گذرنامه عادی و یا تمدید گذرنامه خود هستند می توانند به پلیس گذرنامه مراجعه کنند تا در اسرع وقت کارهای مربوطه انجام شود.

حضور شبانه روزی پلیس در جاده‌ها

حاجیان در ادامه به تمهیدات ترافیکی پلیس در محورهای مواصلاتی کرمانشاه اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه بخش اعظمی از بار ترافیکی زائرانی که مرز مهران در استان ایلام را انتخاب کرده اند هم روی دوش کرمانشاه قرار دارد، در این مدت همکاران به صورت شبانه روزی در جاده ها حضور پیدا می کنند.

وی همچنین از احداث توقفگاه هایی برای اسکان موقت و اضطراری زائران اربعین در طول محور کنگاور به خسروی با همکاری اداره کل راه و شهرسازی خبر داد و گفت: همکاران ما از هیچ تلاشی برای خدمات رسانی به زائران دریغ نخواهند کرد.

حاجیان از پوشش تصویری محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه به وسیله پهپاد، دوربین‌های جاده‌ای و … نیز خبر داد و گفت: هیچ مشکلی برای تامین امنیت زائران اربعین نداریم و تلاش می‌کنیم خدمات ارائه شده به آنها گسترده‌تر و با کیفیت‌تر از سال‌های گذشته باشد.

انتهای پیام

نوشته امکان افزایش گیت‌های مرز خسروی تا ۱۰۰ گیت وجود دارد اولین بار در افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.