امیرعبداللهیان: حماس در فلسطین می‌ماند و پایان جنگ به‌نفع مقاومت خواهد بود

امیرعبداللهیان: حماس در فلسطین می‌ماند و پایان جنگ به‌نفع مقاومت خواهد بود

امیرعبداللهیان: حماس در فلسطین می‌ماند و پایان جنگ به‌نفع مقاومت خواهد بود

وزیر امور خارجه ایران گفت که اسرائیل و آمریکا نمی‌توانند حماس را در غزه از بین ببرند؛ حماس در فلسطین می‌ماند و پایان جنگ به‌نفع مقاومت خواهد بود.

به گزارش گروه بین الملل حیات؛ حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در واکنش به اظهارات ادعایی مقامات صهیونیستی و آمریکایی درباره لزوم نابودی حماس گفت که اسرائیل و آمریکا نمی‌توانند حماس را در غزه از بین ببرند؛ حماس در فلسطین می‌ماند و پایان جنگ به‌نفع مقاومت خواهد بود.

وزیر امور خارجه ایران که با المیادین گفت‌وگو می‌کرد، افزود: لبنانی‌ها، سوری‌ها، عراقی‌ها و یمنی‌ها نمی‌توانند بایستند و آنچه را که در غزه اتفاق می‌افتد تماشا کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: ما ۶ هفته پس از عملیات «طوفان الاقصی» با شرایط پیچیده‌ای در منطقه مواجه هستیم و اگر آتش‌بس ادامه پیدا نکند، شرایط منطقه تغییر می‌کند و جنگ گسترش می‌یابد.

وی همچنین به حملات راکتی و پهپادی مقاومت اسلامی عراق به پایگاه‌های آمریکا در منطقه اشاره کرده و گفت: عراقی‌ها به‌خاطر استقلال و دفاع از برادرانشان به پایگاه‌های آمریکا در عراق و سوریه حمله می‌کنند.

حسین امیرعبداللهیان درباره حملات موشکی و پهپادی ارتش یمن به مناطق مختلف فلسطین اشغالی گفت: یمنی‌ها بر مبنای تصمیمی یمنی با موشک به ایلات حمله کردند و لبنانی‌ها نیز بر اساس تصمیماتشان عملیات خود را انجام دادند.

وزیر خارجه ایران تأکید کرد که پس از شش هفته جنایات علیه غزه و کرانه‌باختری، این وظیفه جامعه جهانی است که سلاح‌های هسته‌ای رژیم صهیونیستی را از بین ببرد.

وزیر امور خارجه ایران ادامه داد: فلسطین به یک موضوع بین المللی تبدیل شده است و این یکی از نتایج نسل کشی در طول ۴۶ روز است.

حسین امیرعبداللهیان افزود: آمریکا باید قبل از اینکه دیر شود، مسیر خود را در قبال این جنایات اسرائیل تغییر دهد.

وی خاطرنشان کرد، بخشی از آنچه در ۷ اکتبر رخ داد، نتیجه افراط گرایی نتانیاهو و کابینه او بود و آمریکا نباید بپذیرد که بهای کابینه نتانیاهو را به جای او بپردازد.

وزیر خارجه ایران همچنین گفت: اگر حمایت اایالات متحده آمریکا از اسرائیل ادامه یابد، باید عواقب وخیم آن را متحمل شود.