انتقادات مدیر تیم فوتبال گل گهر سیرجان به اتفاقات دیدار شب گذشته مقابل پرسپولیس

انتقادات مدیر تیم فوتبال گل گهر سیرجان به اتفاقات دیدار شب گذشته مقابل پرسپولیس

حیدر افسریدر مورد شکست شب گذشته گل گهر مقابل با تصمیم جنجالی داور، اظهار داشت: جالب است که تمام افراد داخل ورزشگاه متوجه شدند توپ گل شده اما کمک داور این صحنه را ندید! جاگیری او هم خوب بود و در تصاویر مشخص است اما نمی‌دانم چرا نگرفت؟ مگر وظیفه کمک داور غیر این است؟

شاید ما هم باید کنار زمین شلوغ کنیم و بر سر داوران بریزیم!

وی افزود: اگر این صحنه آن سمت زمین روی دروازه ما بود تیم داوری به راحتی از آن عبور می‌کرد؟ نه بازیکنان و اعضای نه کادرفنی ما اعتراض نکردند. شخصیت و اصول حرفه‌ای را رعایت کردیم اما به راحتی اسیر اشتباهات داوری شدیم. این اتفاق آدم را به این فکر می‌اندازد که شاید کل مجموعه باشگاه ما اشتباه می‌کند. شاید ما هم باید مثل بقیه تیم‌ها با کوچکترین سوت، کنار زمین شلوغ کنیم و روی سر داوران بریزیم! چرا باشگاه ما که رویکرد حرفه‌ای و نگاه بلند مدت به فوتبال کشور دارد، باید اینطور قربانی شود؟

افسری گفت: باشگاه گل گهر در این چندسال نشان داده به فوتبال نگاه ملی دارد اما این اشتباهات قبلا هم رخ داده، در 4-3 سال گذشته ببینید چه اشتباهات فاحشی علیه ما بوده و کارشناسان داوری هم تایید کردند اما دوباره در وزرشگاه آزادی اشتباه به این فاحشی علیه ما رخ داد و حالا باید به مردم سیرجان پاسخگو باشیم.

سازمان لیگ پروتکل‌های خودش را رعایت نمی‌کند

مدیر تیم فوتبال گل گهر در خصوص اینکه سرمربی این تیم از اتفاقی که هنگام برگزاری کنفرانس خبری افتاد، عنوان کرد: این هم جالب است. برگزاری کنفرانس خبری پس از بازی، پروتکل است. اگر اوزونیدیس بعد از یک بازی به کنفرانس نرود، نامه می‌زنند و جریمه می‌کنند اما شب گذشته اصلا کنفرانسی در کار نبود چون مراسم اهدای جام به پرسپولیس برگزار شد!

پیشنهاد فر نیوز
تاریخ و ساعت بازی سپاهان و الاتحاد عربستان در لیک قهرمانان ۲۰۲۳

چرا جام پرسپولیس را همان زمان ندادند؟

وی افزود: چرا جامِ پرسپولیس را همان زمان ندادند؟ همه این‌ها ناشی از بی برنامگی است. باشگاه ما هم اعلام کرد که تا زمانیکه بابت این بی احترامی عذرخواهی نشود در هیچ کنفرانس خبری شرکت نمی‌کنیم. چرا سازمان لیگ که خودش متولی است، پروتکل را رعایت نکرد؟! سرمربی ما از این اتفاق تعجب کرد و می‌گفت من رفتارم حرفه‌ای بوده چرا این اتفاق افتاد؟ رفتار اوزونیدیس را هم همه در جریان بازی دیدند. آیا اگر مربی دیگری بود روی صحنه گل اینطور رفتار می‌کرد؟

افسری گفت: بازیکنان و دیگر اعضای کادر ما هم شلوغ نکردند. به راحتی پذیرفتیم که اشتباه داوری بوده اما این اشتباهات تا چه زمانی ادامه دارند؟ چرا نباید VAR به کشور ما بیاید؟ آیا شرکت‌های داخلی ما نمی‌توانند این تکنولوژی را فراهم کنند؟ در کشور ما از تکنولوژی این پیشرفته‌تر از این را متخصصان جوان فراهم می‌کنند، این سیستم که چند دوربین و یک نرم افزار است. خود ما بارها اعلام کردیم می‌توانیم در این زمینه پیشقدم باشیم. چرا برای این موضوع اقدامی نمی‌شود؟ در زیر ساخت‌ها از زمین چمن تا داستان‌های دیگر مشکل داریم اما هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

مدیر تیم گل گهر در خصوص اینکه پرسپولیسی‌ها معتقدند خطای پنالتی روی عمری نیز به سود آن‌ها گرفته نشده، اظهار داشت: این هم فرار رو به جلو است. در نیمه اول در 2 ضد حمله، تعداد بازیکنان ما بیشتر بود اما داور سوت زود، به ما آوانتاژ نداد و موقعیت‌های ما از دست رفت. در نیمه دوم عین همان صحنه را به حریف آوانتاژ داد. در کل این اتفاقات می‌افتد و کاری نمی‌توانیم بکنیم.

پیشنهاد فر نیوز
۲۵۰ قطعه الماس در دست جورجینا +عکس

از کجا معلوم عالیشاه درست بگوید؟

وی در مورد اینکه عالیشاه پس از بازی اعلام کرد اگر گلِ گل‌گهر گرفته می‌شد پرسپولیس بازهم به گل می‌رسید، عنوان کرد: شاید هم پرسپولیس دوباره گل می‌خورد. از کجا معلوم است؟ تیمی که عقب است و گل می‌زند، طبیعتا بعد از گل سوار بازی می‌شود. پرونده این بازی بسته شد اما امیدواریم دوباره شاهد چنین اشتباهات بزرگی علیه گل گهر نباشیم.

چرا کمیته داوران تجهیزات ساده را برای داورانش تهیه نمی‌کند؟

افسری در مورد اینکه داوران حتی تجهیزات ساده‌ای مانند سیستم رادیویی ندارند و رئیس کمیته داوران منتظر کمک باشگاه‌ها برای خرید این سیستم است، گفت: بله، داوران در بازی به این مهمی سیستم رادیویی نداشتند. چرا کمیته داوران برای بازی به این مهمی نباید تجهیزات داورانش را فراهم کند؟ اینکه چرا کمیته داوران برای تهیه تجهیزات داوری منتظر کمک باشگاه‌هاست هم از داستان‌های عجب و غریب فوتبال ما است. با اینحال ما در سیرجان برای اینکه بهانه‌ای نباشد، این سیستم را تهیه کرده‌ایم و در اختیار داوران قرار می‌دهیم.