ایجاد تحول در نوسازی ناوگان تجاری طی ۲ سال آینده

ایجاد تحول در نوسازی ناوگان تجاری طی ۲ سال آینده

مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در گردهمایی مدیران ستادی و استانی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به اینکه بخش عمده سفر‌های اربعین از طریق سفر‌های جاده‌ای انجام خواهد شد بر ارایه خدمات مناسب در ایام اربعین تاکید کرد.

وزیر راه و شهرسازی بهره‌مندی از تجربه سال‌های گذشته را در سفر‌های اربعین حائز اهمیت دانست و از تمامی دست‌اندرکاران سفر‌های اربعین خواست تا سفری ایمن، سهل و پرنشاطی را برای مردم در بخش‌های مختلف حمل و نقلی فراهم کنند.

عضو کابینه دولت سیزدهم تجهیز ناوگان حمل و نقل جاده‌ای را از جمله برنامه‌های دولت برشمرد و افزود: تجهیز ناوگان حمل و نقل جاده‌ای از طریق تولید داخل و واردات در برنامه است و مقدمات تسهیلگری آن از طریق دولت در حال انجام است.

بذرپاش تصریح کرد: سازمان راهداری از طریق شناسایی شرکت‌های داخلی که توان تولید ناوگان حمل و نقل جاده‌ای را دارند و عقد قرارداد با آن‌ها بخشی از نوسازی را آغاز می‌کند. در خصوص واردات ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای نیز مذاکرات در حال انجام است. طی دو سال آینده در نوسازی ناوگان تجاری تحولی ایجاد خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی بر بهره‌مندی از ظرفیت‌های رسانه‌ای صدا و سیما بر تبیین عملکرد وزارت راه و شهرسازی و به ویژه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تاکید کرد و افزود: تجهیز پایانه‌های مرزی برای تسهیل سفر‌های اربعین در برنامه قرار بگیرد. در خصوص سفر‌های اربعین هم‌اکنون ۲۵ فرودگاه کشور برای سفر‌های اربعین آماده‌سازی و تجهیز شده است.

وی افزود: بخش عمده پرواز‌ها از طریق فرودگاه نجف انجام می‌شود تلاش خواهد شد تا ۲۰ درصد سفر‌های اربعین نیز از طریق فرودگاه بغداد که امکانات بیشتر و هزینه کمتری برای زائران دارد انجام شود. در حوزه ریلی نیز برنامه ریزی شده تا تعداد ریل باس‌های استفاده شده در ایام اربعین به دو برابر افزایش یابد.

وزیر راه و شهرسازی بر فناورانه اجرا شدن طرح‌های مختلف تاکید کرد و گفت: سیاست دولت بهره‌مندی از روش‌هایی فناورانه است، در این‌باره شاخص عملکرد تعیین شود و در سازمان به تصویب برسد.

ایجاد تحول در نوسازی ناوگان تجاری طی ۲ سال آینده