بارش‌های پاییزی امسال تهران زودتر آغاز شد

بارش‌های پاییزی امسال تهران زودتر آغاز شد

صادق ضیائیان، مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی گفت: بارش های پاییز امسال با توجه به پیش بینی هایی که پیش از این صورت گرفته بود در مقایسه با سال گذشته نرمال تر خواهد بود به طوری که در برخی از مناطق ما شاهد بارش‌های بیشتر از نرمال هم خواهیم بود.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی طبق بررسی داده های ایستگاه های هواشناسی استان تهران بارش های پاییز امسال در استان حدود ۲۰ روز زودتر از سال گذشته شروع شده است.

او می‌گوید: اولین بارش موثر پاییز امسال استان با میزان ۹ میلی متر در شبانه روز منتهی به ۱۳ مهرماه و از ایستگاه هواشناسی فرودگاه امام خمینی (ره) گزارش شده است.این در حالی است که نخستین بارش پاییز گذشته استان در روزهای نخست آبان ماه سال گذشته ثبت شده بود.

او گفت: در ۱۳ مهرماه امسال از شش ایستگاه هواشناسی استان تهران بارندگی گزارش شده که بیشترین بارش با میزان ۹ میلی متر در فیروزکوه ثبت شده است. این بارش ها سبب شد تا میانگین پهنه ای بارش استان در ۲ هفته ابتدایی پاییز در محدوده نرمال قرار گیرد.

ضیائیان بیان کرد: با این همه وضعیت بارش در برخی شهرستان های استان نظیر پایتخت کمتر از نرمال است بنابراین با وجود آنکه امسال پاییز پربارشی در برخی از مناطق به ویژه نواحی غربی و شمال غرب کشور به صورت نرمال خواهیم داشت اما همچنان با توجه به کاهش بارش ها در سال های گذشته هنوز بسیاری از مناطق با کمبود منابع آبی و پایین بودن سطح آب سدها مواجه هستند.

پیشنهاد فر نیوز
۲ زمین لرزه پیاپی شیراز را لرزاند

بارش‌های پاییزی امسال تهران زودتر آغاز شد