بازخوانی سفر رئیس‌جمهور فقید به کرمانشاه؛ اشتغال و مسکن ۲ دغدغه مهم شهید خدمت

  • افران
بازخوانی سفر رئیس‌جمهور فقید به کرمانشاه؛  اشتغال و مسکن ۲ دغدغه مهم شهید خدمت

اولین و آخرین سفر رئیس‌جمهور شهید، آیت‌الله رئیسی به کرمانشاه در حالی در گرم‌ترین روزهای تابستان ۱۴۰۱ انجام شد که اتفاقات به یادماندنی طی آن سفر رخ داد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمانشاه، ۲۳ تیر ۱۴۰۱ بود که سیدابراهیم رئیسی در بیست‌وهشتمین سفر خود به کرمانشاه آمد و مورد استقبال مسئولان استانی قرار گرفت.

رئیس‌جمهور در بدو ورود به فرودگاه کرمانشاه با اشاره به ظرفیت‌های بالای کشاورزی استان کرمانشاه گفت: این استان در کنار اینکه امنیت مرزها را حفظ کرده است می‌تواند در امنیت غذایی نیز نقش ارزشمندی را ایفا کند و زمینه مناسبی برای گردشگری و صادرات با توجه به مرز مشترک با عراق در این استان وجود دارد.

وی پس از دیدار مردمی خود به سرپل ذهاب سفر کرد و در جمع مردم این شهرستان با بیان اینکه بیکاری این روزها در کشور به ویژه در استانی همچون کرمانشاه و شهرستان سرپل ذهاب که نقش مؤثری در دفاع مقدس داشتند ما را رنج می‌دهد، افزود: ایجاد اشتغال و رفع بیکاری از مسائل با اولویت و مهم دولت است و گام‌های اساسی در این راستا برداشته خواهد شد.

بازدید هوایی رئیس‌جمهور از نقاط مرزی با عراق و پایانه مرزی «پرویزخان»

در ادامه با توجه به اهمیت موضوع مرزها و بحث صادرات و واردات، رئیس‌جمهور با بالگرد راهی مناطق مرزی ایران با عراق شد و ضمن سرکشی از مرز مشترک دو کشور، به صورت هوایی از پایانه مرزی و گمرک «پرویزخان» در شهر قصرشیرین بازدید کرد.

آیت‌الله رئیسی از پادگان ابوذر در سرپل ذهاب که نقش مهم و حساسی در طول دوران دفاع مقدس داشت بازدید و با فرماندهان و افسران تیپ ۳ لشکر ۸۱ زرهی ارتش جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی از زحمات و تلاش‌های نیروهای حاضر در این پادگان به منظور حراست و مرزبانی از مرزهای کشور و برقراری امنیت تقدیر کرد.

رئیس‌جمهور پس از بازگشت از سرپل ذهاب، ابتدا از نمایشگاه توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان استان کرمانشاه که در محوطه استانداری برگزار شده بود بازدید کرد و ضمن گفت‌وگو با مدیران شرکت‌ها و فعالان این حوزه در جریان مشکلات قرار گرفت و دستوراتی را صادر کرد.

بازخوانی سفر رئیس‌جمهور فقید به کرمانشاه؛  اشتغال و مسکن ۲ دغدغه مهم شهید خدمت

حضور رئیس‌جمهور در جمع فعالان اقتصادی

رئیس‌جمهور فقید در نشست با فعالان اقتصادی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در اقتصاد کشور خصوصی‌سازی موفق و ناموفق داریم، معنای مردمی‌سازی دولت را واگذاری کار تولید به بخش خصوصی و میدان دادن به بخش تعاونی تعریف کرد و بر ارائه تسهیلات و حمایت‌های حقوقی که باید در اختیار تولیدکننده فعال قرار گیرد، تاکید کرد.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی با حضور در جلسه شورای اداری کرمانشاه، خطاب به مدیران استان گفت: شما در استانی خدمت می‌کنید که ۱۰ هزار شهید تقدیم انقلاب و کشور کرده است و باید بیش از دیگران تلاش کنید و خدمت صادقانه و بی منت را سرلوحه کار خود قرار دهید.

وی از استاندار کرمانشاه درخواست کرد تا نسبت به ایجاد اشتغال و فعالیت مضاعف در این حوزه مضاعف‌تر از قبل تلاش کنند و اقدامات اجرایی لازم را برای فعال کردن واحدهای تولیدی راکد و بازگشت آن‌ها به چرخه تولید انجام دهند.

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه راه‌آهن کرمانشاه می‌تواند نقش مهمی در رونق اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی منطقه و استان داشته باشد، به بازدید هوایی خود از مرز خسروی و پرویز خان اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به اینکه این مرز زیرساخت‌های خوبی دارد باید آن‌ها را تقویت و زمینه‌های رونق حمل بار و مسافر را بیش از پیش فراهم کنیم.

وی با اشاره به موضوع کول‌بری به عنوان مطالبه عمومی مناطق مرزی، تاکید کرد: مرزهایی که فعال است باید تقویت شوند، مرزهایی که نیمه فعال یا تعطیل هستند به سرعت باید فعال شوند. لازم است کولبری ساماندهی شود تا به معیشت مردم منطقه کمک کند.

بازخوانی سفر رئیس‌جمهور فقید به کرمانشاه؛  اشتغال و مسکن ۲ دغدغه مهم شهید خدمت

مسکن کرمانشاهیان، دغدغه جدی رئیس‌جمهور است

یکی دیگر از موضوعات مهمی که رئیس‌جمهور مطرح کرد، موضوع مسکن در برنامه نهضت ملی مسکن بود که دستورات لازم برای پیشبرد این پروژه در کرمانشاه صادر شد.

آیت‌الله رئیسی دیدارهای جداگانه‌ای نیز با جمعی از خانواده شهدا و ایثارگران و جمعی از نخبه‌های استان کرمانشاه داشت و بر حل مشکلات آن‌ها تاکید و دستورات لازم را در این زمینه صادر کرد.

دیدار جوان مشتاق کرمانشاهی با رئیس جمهور محبوب

از نکات جالب توجه در سفر استانی آقای رئیسی به کرمانشاه دیدار با مردم دیدار عمومی وی با مردم بود، زمانی که جوان مشتاق کرمانشاهی با بالا رفتن از نرده‌ها و فریاد زدن برای ملاقات با رئیس‌جمهور، توجه او را به خود جلب کرد و در نهایت توانست خصوصی با رئیس جمهور دیدار کند.

دیداری که اشک‌های شوق را در چشمان وی جاری کرد و چند کلامی را با رئیس‌جمهور محبوب خود به گفت‌وگو نشست.

آخرین نشست رسمی رئیس‌جمهور فقید در سفر به کرمانشاه دیدار با اصحاب رسانه بود که در این نشست خلاصه‌ای از برنامه‌های دولت و مهم‌ترین مصوبات سفر خود را عنوان کرد.

این اولین و آخرین سفر رئیس‌جمهور شهید به کرمانشاه بود، استانی که بسیار دغدغه‌مند آن بود و به طور مکرر به استاندارانش سفارش مردمان غیرتمندش را می‌کرد.

سی‌امین روز اردیبهشت ۱۴۰۳ رئیس‌جمهور محبوب و خدمتگزار ملت سرافراز ایران اسلامی رخت شهادت را پوشید و همراه جمعی دیگر آسمانی شد تا نام نیک او به عنوان هشتمین رئیس‌جمهور پس از انقلاب اسلامی برای همیشه در تاریخ این مرز و بوم جاودانه شود.

کد خبر 756587