بازگشایی درهای بورس بروی اقتصاد کرمانشاه پس از ۱۳ سال  «ذوب آهن بیستون» بورسی شد

 

پس از ۱۳ سال ناکامی در ورود شرکت‌های اقتصادی استان کرمانشاه به بورس، اکنون و در نتیجه پیگیری‌ها و تلاش‌های صورت گرفته، «ذوب آهن بیستون» وارد بورس شد؛ اتفاق ویژه‌ای که به معنی سرازیر شدن سرمایه برای توسعه و اشتغالزایی جدید در این بخش است.

معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه روز شنبه در این باره گفت: شرکت مجتمع ذوب آهن بیستون (سهامی عام) از امروز با نماد «فبیستون» در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد.

به گزارش خبرنگار فر نیوز (مسعود دریابار) عبدالوحید محمدی افزود: در نتیجه پیگیری‌ها و طبق اعلام بورس اوراق بهادار تهران، هیئت پذیرش بورس اوراق بهادار تهران با پذیرش سهام شرکت مجتمع ذوب آهن بیستون (سهامی عام) در بورس تهران موافقت کرده و این مجتمع از روز شنبه ۲۱ در ﺑﺨﺶ «فلزات اساسی» با نماد «فبیستون FEBISTOUN» در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد.

به گفته وی، بزودی زمان عرضه اولیه ذوب آهن بیستون اعلام و قیمت سهام آن هم مشخص می‌شود.

آخرین شرکت استان که موفق به ورود به بازار سرمایه شده بود، شرکت پتروشیمی کرمانشاه بود. این شرکت حدود ۱۳ سال پیش بورسی شد و پس از آن دیگر استان کرمانشاه توفیقی در این زمینه نداشت.

به دنبال پیگیری‌ها و تلاش‌ها مدیران استان و جلساتی که به صورت مستمر با مدیران بورس تهران برگزار شد، در مهر ماه امسال نیز شرکت سوخت سبز زاگرس (بیواتانول کرمانشاه) به عنوان اولین «شرکت – پروژه» وارد بازار سرمایه‌گذاری حرفه‌ای بورس شد و تنها طی ۲ روز بیش از ۲ هزار میلیارد تومان سرمایه جذب کرد.

پیشنهاد فر نیوز
به میزبانی اداره‌کل استاندارد استان و سپاه استان صورت گرفت؛ اولین جشنواره اعطای نشان اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه برگزار شد

بیواتانول کرمانشاه هم اکنون در حال جذب حدود ۲۰۰ نفر برای راه اندازی اولیه کارخانه و خروج از رکورد چندین‌ساله است.

استاندار کرمانشاه ۱۱ مهر و در آیین ورود شرکت سوخت سبز زاگرس به بورس، خواستار تسریع در ورود ذوب آهن بیستون به بورس شده بود که این مطالبه پس از چندین بازدید میدانی، جلسه کارشناسی و تامین نظر مدیران بورس سرانجام به بار نشست.

بازار سرمایه (بورس) برخلاف بودجه دولتی، یک روش مطمئن، آسان و سریع برای تامین نیاز مالی شرکت‌های اقتصادی است به طوری که مدیران شرکت‌ها می‌توانند با فروش بخشی از سهام شرکت در بورس، طرح‌های توسعه و مشکلات شرکت را مرتفع کنند.