بازگشت ستاره ایرانی الاصل تیم ملی استرالیا

بازگشت ستاره ایرانی الاصل تیم ملی استرالیا

دنیل ارزانی هافبک ایرانی-استرالیایی در این فصل به تیم ویکتوری پیوسته است. او که زاده خرم آباد در لرستان ایران است، چهار سال تحت قرارداد باشگاه منچسترسیتی بود و به طور قرضی در تیم‌های مختلفی، چون سلتیک اسکاتلند، اوترخت هلند بازی کرد، اما امسال به طور قطعی به تیم ملبورن ویکتوری یکی از تیم‌های مطرح فوتبال استرالیا پیوسته است. او که در جام جهانی ۲۰۱۸ عنوان جوانترین جام را با پیراهن استرالیا به خود اختصاص داد در این باره می‌گوید:" شرایط برای بازگشتم به اوج فراهم است و در یک تیم خوب با مربی کاربلد هستم. این بازگشت عاشق فوتبال است. "

از زمانی که دنیل ارزانی در سال ۲۰۱۸ به عنوان یک نوجوان آینده دار به صورت قرضی از به سلتیک گلاسکو پیوست بیش از چهارسال می‌گذرد. هرچند انتقال این بازیکن جوان به سلتیک با یک مصدومیت وحشتناک در اولین مسابقه تبدیل به یک کابوس شد. یک رویای ویران شده…

او، اما ۲۴ ساله شده و بعد از چند فصل پرفراز و نشیب دوباره " با عشق به " بازگشته است. این بازیکن استرالیایی و ایرانی الاصل پنج سال پیش توسط برندان راجرز سرمربی سرشناس حال حاضر سلتیک که آن زمان نیز هدایت این تیم را به عهده داشت به این تیم پیوست، اما در همان ۲۰ دقیقه اول حضورش در بازی برابر داندی یونایتد در دنز پارک، دچار پارگی رباط صلیبی شد. بعد از بازگشت به شرایط جسمانی خوب، این بازیکن تنها در یک مسابقه دیگر برای سلتیک به میدان رفت.

اما بعد از دوره‌های قرضی که اغلب موفقیت آمیز نبودند، ارزانی به استرالیا بازگشته و حالا می‌گوید که از حضور در ملبورن ویکتوری خوشحال است و دارد از فوتبال لذت می‌برد. او در گفت و گویی که با سایت رسمی لیگ استرالیا،‌ای لیگ انجام داده گفت:" من به سلتیک رفتم. فکر می‌کنم در ابتدا عملکرد خوبی داشتم، اما آن مصدومیت سخت رخ داد. فکر می‌کنم چیزی که بعد از آن مصدومیت با آن دست و پنجه نرم کردم این بود که همیشه احساس می‌کردم بدشانس هستم. می‌توانستم خوش شانس‌تر باشم و زندگی برایم طرح بهتری بچیند! واقعیت اینست هرگز نتوانستم خودم را از آن تاثیرمنفی که بر من گذاشته بود رها کنم. اما حالا احساس می‌کنم از این حس و از آن دست انداز عبور کرده ام. "

مارکو تیلیو ستاره جوان فوتبال استرالیا در یک انتقال جالب از ملبورن سیتی به سلتیک پیوسته است. این دقیقا شبیه داستان دنیل است که در جوانی به این تیم اسکاتلندی رفت. این در حالی است که تیلیو لقب گرانترین انتقال فوتبال استرالیا و با قراردادی پنج ساله به سلتیک پیوست:" برای من، تیلیو که سال گذشته عملکرد خوبی داشت و رفتنش او به خارج از کشور الهام‌بخش است. این باعث می‌شود فکر کنم من هم توانایی انجام چنین کاری را هم دارم. چرا نتوانم؟ "

او افزود:" معتقدم که حضور تیلیو در سلتیک به نفع او و به سود استرالیا است. صادقانه بگویم برایش خوشحالم و فکر می‌کنم که اتفاق خوبی برایش رخ داده است. من هم به سلتیک رفتم، اما مصدوم شدم… فوتبال همین است."

بازگشت ستاره ایرانی الاصل تیم ملی استرالیا