باید خشونت شهرک نشینان رژیم صهیونیستی متوقف شود

یک مقام آمریکایی مطرح کرد؛

باید خشونت شهرک نشینان رژیم صهیونیستی متوقف شود

باید خشونت شهرک نشینان رژیم صهیونیستی متوقف شود

رئیس آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا موسوم به یو اس ای آی دی (USAID)، اعلام کرد که خشونت شهرک نشینان اسرائیلی علیه فلسطینیان باید متوقف شود.

به گزارش گروه بین‌الملل حیات، سامانتا پاور رئیس آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا، با انتشار تصاویری از بازدید خود از یک مرکز جوانان فلسطینی در کرانه باختری اشغالی که به دلیل حملات مکرر شهرک نشینان صهیونیستی بسته شده است، در رسانه ایکس نوشت: «حملات مکرر شهرک نشینان افراطی اسرائیلی این مرکز را مجبور به تعطیلی کرده و موجی از ترس را در جامعه ایجاد کرده است.

وی تاکید کرد: این خشونت غیرقابل تحمل است و باید متوقف شود.

گفتنی است، از ابتدای تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه در هفتم اکتبر (۱۵ مهر ماه) گذشته، شهرک نشینان صهیونیست به افزایش حملاتشان در کرانه باختری پرداختند. ارتش رژیم اشغالگر نیز با افزایش و تشدید عملیاتش در این منطقه باعث شهادت ۴۰۵ فلسطینی و زخمی شدن بیش از چهار هزار و ۶۰۰ تن دیگر شد.

کمیته امور اسرا و آزادگان و باشگاه اسرای فلسطین امروز شنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کردند به دنبال بازداشت حداقل ۲۰ فلسطینی در کرانه باختری در روزهای جمعه و شنبه، شمار بازداشت شدگان فلسطینی این منطقه از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر (۱۵ مهر) گذشته تاکنون به هفت هزار و ۲۱۰ نفر افزایش یافته است.

وزارت خزانه داری آمریکا ۱۲ بهمن ماه ۱۴۰۲ پس از صدور فرمان اجرایی از سوی جو بایدن مبنی بر اقدام علیه «افراد تضعیف کننده صلح، امنیت و ثبات در کرانه باختری»، چهار شهرک نشین اسرائیلی را تحریم کرد.

وزارت خزانه داری آمریکا افزود: شالوم زیچرمن، دیوید چای چاسدای، یینون لوی و اینان تانجیل به فهرست اتباع ویژه و افراد مسدود شده وزارت خزانه داری اضافه شدند.

وزارت خارجه آمریکا نیز اعلام کرد چهار اسرائیلی را به دلیل خشونت در کرانه باختری تحریم کرده است.

تحریم های جدید که دارایی های این افراد را مسدود می کند و آنها را از ورود آنها به آمریکا منع می کند، چهار شهروند اسرائیلی را هدف قرار می دهد.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای گفت: «اسرائیل باید اقدامات بیشتری را برای توقف خشونت علیه غیرنظامیان در کرانه باختری انجام و مسئولین آن را مورد بازخواست قرار دهد.»

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا فرمانی اجرایی صادر کرده است که بر اساس آن شهرک نشینان یهودی که به فلسطینی ها در کرانه باختری اشغالی حمله می کنند، تحریم می شوند.

آمار سازمان ملل نشان می دهد که پس از آغاز جنگ اسرائیل در غزه، حملات روزانه شهرک نشینان در مقایسه با چهار ماه گذشته بیش از دو برابر شده است.