با حمایت ایران، مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی متحد شده است

با حمایت ایران، مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی متحد شده است

«عماد ابو عواد» نویسنده و تحلیلگر سیاسی فلسطینی و مدیر مرکز «پژوهش‌های فلسطین و » در رام الله با اشاره به حمایت‌های ایران از تصریح کرد: هیچ‌کس نمی‌تواند حمایت گسترده ایران از مقاومت فلسطین، به‌ویژه جنبش که رهبری مقاومت در غزه را به عهده دارد و از بزرگ‌ترین گروه‌های مقاومت به شمار می‌رود، منکر شود.

وی افزود: یقینا این حمایت، تاثیر مثبت و قابل توجهی بر روند رو به رشد و گسترده مقاومت چه در نوار غزه و چه در کرانه باختری داشته و موجب شده است تا ایمان مقاومت به این موضوع که طرف حامی وجود دارد که بتوان به آن تکیه کرد و می‌تواند به شکل گسترده و پیوسته از آن حمایت کند، بیشتر شود.

این کارشناس مسائل رژیم صهیونیستی گفت: با حمایت ایران و بازتاب مثبت آن، مقاومت بخشی از محوری شده است که به صراحت اعلام می‌کند که ما در راستای مقابله با اشغالگری متحد هستیم.

مدیر مرکز مطالعات «القدس» گفت: در مورد رژیم صهیونیستی تردیدی نیست که هر بازتاب مثبتی در این زمینه به نفع مسئله فلسطین و هر بازتاب منفی متوجه این رژیم خواهد بود.

با حمایت ایران، مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی متحد شده است

ابوعواد تصریح کرد: رژیم صهیونیستی همواره مسئولیت آنچه در کرانه باختری، نوار غزه و اطراف آن می‌گذرد را متوجه ایران می‌داند و به تازگی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم و یوآو گالانت، وزیر جنگ وی تاکید کردند که ایران در راس طرف‌های رویارویی با رژیم اسرائیل است و بنابراین حضور قدرتی همچون ایران در منطقه به عنوان حامی مقاومت فلسطین، بی‌شک تهدید کننده منافع این رژیم و موجودیت آن است.

کارشناس فلسطینی گفت: به طور کلی، سیاست ایران در قبال مسئله فلسطین فشار بسیاری را بر تل‌آویو تحمیل می‌کند و این رژیم نسبت به تقویت حمایت‌های ایران از مسئله فلسطین ناخشنود است.

پیشنهاد فر نیوز
حمله روسیه به انبار مهمات موشکی اوکراین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *