برنامه ریزی برای جمع‌آوری و ساماندهی ۴ هزار معتاد متجاهر در کرمانشاه

به گزارش کلهرنیوز، بهزاد شهبازی در آیین بزرگداشت مقام خبرنگار که شامگاه چهارشنبه در محل استانداری کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه در راستای تدوین برنامه استراتژیک اعتیاد در استان کرمانشاه گام‌های جدی برداشته شده، اظهار داشت: با فراهم‌آوری زیرساخت‌های لازم آمار جمع‌آوری معتادان را افزایش داده ایم.

وی افزود: چهار هزار معتاد متجاهر در استان کرمانشاه وجود دارد که اگر به آنها نپردازیم در سال‌های آینده شمار این افراد افزایش خواهند یافت.

بهزاد شهبازی از جمع‌آوری یک هزار و ۴۵۰ معتاد متجاهر در سطح استان کرمانشاه خبر داد و اضافه کرد: به خانواده‌های این معتادان خدمات لازم ارائه شده و نسبت به پرداخت مستمری کمک معیشت توسط کمیته امداد و بهزیستی اقداماتی انجام شده است‌.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه افزود: با اینکه اردوگاه چشمه سفید باید تنها به افراد بی‌خانمان، کارتن‌خواب و متکدی اختصاص می‌یافت با خالی شدن این فضا شهرداری می‌تواند اردوگاه چشمه سفید را در اختیار این افراد قرار دهد‌.

شهبازی اضافه کرد: در مرحله نخست جمع آوری و ساماندهی یک هزار و ۴۵۰ معتاد متجاهر هستیم و در مرحله بعد دو هزار و ۵۵۰ معتاد متجاهر با کمک شرکای اجتماعی، فنی و حرفه‌ای، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف ساماندهی خواهندشد.

شهبازی گفت: در مرحله بعدی هم با کمک گروه‌های همتا، سازمان‌های مردم نهاد، خیران و هیئت‌های مذهبی بتوانیم در راستای ساماندهی معتادان متجاهر گام‌های مثبتی برداریم و شاهد حال خوبی برای شهر و استان کرمانشاه باشیم.

شهبازی تصریح کرد: برای نخستین بار همه دستگاه‌های اجرایی در استان کرمانشاه برای ریشه‌کنی اعتیاد و ساماندهی معتادان متجاهر پای کار آمدند، که انشالله در آینده شاهد شهری بدون معتادان متجاهر باشیم.