برنامه ساخت یک میلیون مسکن کارگری / تعیین تکلیف حداقل حقوق و دستمزد

در ایران، ساخت مسکن کارگری به عنوان یکی از مهمترین نیازهای جامعه محسوب می‌شود. این نوع مسکن‌ها به منظور ارائه فضایی مناسب و اقتصادی برای کارگران و خانواده‌هایشان ساخته می‌شود. در سال‌های اخیر، با توجه به افزایش جمعیت و نیاز به مسکن کارگری، دولت ایران برنامه‌هایی را برای ساخت و ساز این نوع مسکن‌ها در سراسر کشور اجرا کرده است.

سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه قانون‌گذار مشخص کرده است که شورای‌عالی کار چگونه حداقل دستمزد را مشخص کند، گفت: ما حداقل حقوق و دستمزد را تعیین کردیم نه حداکثر را، لذا توافقات کارگری و کارفرمایی هر چه باشد مورد تایید وزارتخانه است.

وی در خصوص جلسه شورای‌عالی کار اظهارکرد: در جلسات هم بحث می‌شود و برخی اقناع شده و برخی اقناع نمی‌شوند، قانون‌گذار گفته که حقوق و دستمزد سالانه تعیین شود.

وزیر کار گفت: در جلسه آتی به دنبال این هستیم که مسئولان وزارت راه و شهرسازی و بانک‌ها در حوزه مسکن کارگری بحث و گفت‌وگو کنند تا در بحث یک میلیون واحد مسکونی بتوانیم کمک ویژه‌ای به جامعه کارگری کنیم تا مسکن دار شوند که کار بزرگی است.

مرتضوی اظهارکرد: خروجی جلسه کارگران و کارفرمایان خوب بود نماینده کارگران سه نفر اصلی و دو نف علی البدل هستند، مباحثی که در رسانه‌ها مطرح شده مباحثی نبوده که در آن جلسه بررسی شده باشد بلکه برداشت‌های فردی بوده است.

وی تاکید کرد: استنباط فردی امکان دارد باشد ما هم ارادتمند همه کارگران هستیم امیدوارم بتوانیم در حوزه مسکن کارهایی را انجام دهیم.

پیشنهاد فر نیوز
بیش از یک میلیون نسخه خطی زبان فارسی در هند موجود است