بسیجیان در همه صحنه‌ها پیش‌قدم بوده‌اند

  • افران
بسیجیان در همه صحنه‌ها پیش‌قدم بوده‌اند

امام جمعه کرمانشاه گفت: به شیرزنان و شیرمردان عشایر افتخار می‌کنیم، بسیجیان در همه صحنه‌ها پیش‌قدم بوده‌اند و شهدای بسیجی مستندترین گواه بر این ادعا هستند؛ به‌ویژه سردار حاج‌قاسم سلیمانی که خود از عشایر بود.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمانشاه، حجت‌الاسلام حبیب‌الله غفوری _ دوشنبه سی و یکم اردیبهشت _ در دیدار با جمعی از بسیجیان عشایر، اظهار کرد: به شیر زنان و شیر مردان عشایر افتخار می‌کنیم، بسیجیان در همه صحنه‌ها پیش‌قدم بوده‌اند و شهدای بسیجی مستندترین گواه بر این ادعا هستند؛ به‌ویژه سردار حاج‌قاسم سلیمانی که خود از عشایر بود.

وی با اشاره به شهادت حضرت آیت‌الله رئیسی و همراهان ایشان در سانحه هوایی، گفت: امروز در تاریخ انقلاب اسلامی یک روز تاریخی شد.

امام جمعه کرمانشاه با مروری بر اتفاقات سال ۱۳۶۰، عنوان کرد: با شهادت شهید بهشتی انقلاب اسلامی یکی از شخصیت‌های بزرگ خود را از دست داد. شخصیتی که قانون اساسی و ساختار قوه قضائیه را مدیون او هستیم، اما به‌لطف خدا انقلاب اسلامی مسیر خود را طی کرد و به‌مستند وصیت‌نامه سیاسی امام خمینی (ره) با رفتن یک خدمتگزار در سدّ آهنین ملت خللی حاصل نخواهد شد.

وی افزود: گرچه دشمنان ایران اسلامی خبیث، کینه‌توز، بی‌رحم و فاسق الباطن هستند که تمام تلاش خود را برای ناامید کردن مردم به کار خواهند بست؛ اما به‌لطف خدا انقلاب اسلامی زمینه‌ساز ظهور حضرت ولی‌عصر (عج) خواهد بود و خداوند متعال برای ادامه آن تدبیر کرده است.

غفوری با تصریح اینکه انسان‌های مؤمن عهدی با خدا دارند که تا وقتی نفس دارند بر آن پیمان هستند و لحظه‌ای از آن غفلت نمی‌کنند، اظهار داشت: شهدای والامقام سیّد ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور اسلامی ایران، امیرعبداللّهیان وزیر امور خارجه، حجت‌الاسلام آل هاشم نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی، استاندار آذربایجان شرقی و همراهان ایشان در سانحه هوایی، مصداق آیه شریفه «مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ» بودند.

وی با ذکر این نکته که شهید آیت‌الله رئیسی در همه مناصب خود برای حل مشکلات محرومان دغدغه داشت، خاطرنشان کرد: بنده به‌واسطه رفاقت دیرینه‌ام با ایشان شاهد این موضوع بودم. در زمان تولیت آستان قدس شخصاً پیگیر رفع مشکلات محرومان حاشیه مشهد شد و در دوران ریاست‌جمهوری ملت ایران دیدند که ایشان در راه خدمت خستگی‌ناپذیر بود و امیدوارانه حل مسائل را دنبال می‌کرد. شهید آیت‌الله رئیسی کاری کرد که هیچ‌کس جز مقام معظم رهبری جرأت انجام آن را نداشت. بالا بردن قرآن کریم و عکس حاج‌قاسم سلیمانی در سازمان ملل متحد کارهای بزرگ و اثرگذاری بودند.

امام جمعه کرمانشاه افزود: آیت‌الله آل هاشم بسیار مردمی و دلسوز بود و پدر ایشان از مردمی‌ترین علمای تبریز است.

وی امیر عبداللّهیان را حزب‌اللّهی‌ترین وزیر امور خارجه تاریخ انقلاب خواند و عنوان کرد: در جریان عملیات وعده صادق، برخلاف پیگیری وزرای امور خارجه کشورهای مختلف، ایشان با منطق قوی همه را مجاب کرد که به حریم ما تجاوز شده است و باید پاسخی قاطع داده شود. همه این بزرگواران در راه خدمت، عاشقانه ایستاده بودند.

در پایان نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمانشاه، عنوان کرد: شهدای سانحه دیروز برای جامعه ما در عرصه‌های مختلف خدمتگزاری الگو شدند.

کد خبر 755734

  • تعمیر یخچال در اصفهان