به قله‌ها فکر کنیم!

به قله‌ها فکر کنیم!

1- در دیدار فرماندهان سپاه فرمودند :«به قله‌ها نزدیک شده‌ایم امروز روز خسته شدن و ناامیدشدن نیست. امروز روز شوق، روز امید و حرکت است.»

خدا رحمت کند مرحوم استاد نادر ابراهیمی را تا آخرین روز حیات به ایران و عظمت و فکر می‌کرد سروده او را در اندیشیدن به قله‌ها بارها از صداوسیما با صدای گرم مرحوم محمد نوری شنیده‌ایم:

ما برای بوسیدن خاک سر قله‌ها

چه خطرها کرده‌ایم چه خطرها کرده‌ایم

ما برای آنکه ایران

گوهری تابان شود

خون‌دل‌ها خورده‌ایم

خون‌دل‌ها خورده‌ایم

ما برای آنکه ایران

خانه خوبان شود

رنج دوران برده‌ایم

رنج دوران برده‌ایم

ملت ایران به‌ویژه در صدسال اخیر از گردنه‌ها و مسیرهای سختی عبور کرده است. به رهبری امام خمینی (ره) اوج بلوغ انقلابی گری و حضور ملت ایران درصحنه سیاسی منطقه و جهان است.

مشعلی که امام (ره) در تاریک‌ترین روزهای استبداد و استعمار خارجی در دست گرفت و رهبری ملت ایران را پیامبرگونه به دست گرفت، هنوز روشنی‌بخش مسیرهای دشوار و به نظر ناپیمودنی است.

هفته دولت آغازشده است این‌که پس از 2500 سال نظام فاسد شاهنشاهی ، نظامی اسلامی تشکیل داده‌ایم این خود رسیدن به یک قله است. قله حکمرانی اسلامی و دولت‌مداری مردمی ، خود یکی از فتوحات بزرگ است.

هرچه جلوتر می‌رویم هدف دست‌یافتنی‌تر و مسیر روشن‌تر رخ می‌نماید.

به قله‌ها فکر کنیم!

امروز روز خستگی دشمن و عقب‌نشینی استکبار و رسوایی عوامل و عناصری است که به‌عنوان ستون پنجم در کشور کار می‌کنند.

بحران‌آفرینی‌های پی‌درپی دشمن برای براندازی جواب نداده است. اختلال در زندگی روزمره مردم با صبر، شکیبایی ، هوشیاری و مقاومت روبه‌رو شده است.

مردم پای هر هزینه‌ای برای عزت و عظمت اسلام و ایران ایستاده‌اند. برای رسیدن به گوهر استقلال ، آزادی و برپایی نظام اسلامی رنج دوران حداقل چهار دهه گذشته را برده و خون‌دل‌ها خورده و امروز شاهد عجز و ناتوانی دشمن در ضربه به‌نظام است.

2- چهل‌ودو سال پیش در شهریور سال 60 رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر کشور در یک انفجاری تروریستی به شهادت رسیدند. درست 2 ماه و چند روز قبل از آن در یک انفجار تروریستی دیگر 72 تن از یاران باوفای امام (ره) در رأس آن‌ها شهید مظلوم بهشتی به درجه شهادت رسیدند. در همین سال و سال‌های بعد 17 هزار نفر از مردم مظلوم کشور قربانی حملات بی‌رحمانه و خشونت‌آمیز منافقین به‌عنوان بزرگ‌ترین گروه تروریستی جهان شدند.

اما نظام اسلامی هرروز پرقدرت‌تر از همیشه و دولت اسلامی مستقرتر از هر بار در برابر استکبار و استبداد جهانی ایستاد و قد خم نکرد. این ثبات، آرامش و استقرار چیست؟ ریشه آن کجاست؟ طوفان‌های سهمگین جنگ 8 ساله و نبردهای سنگین اما نرم 78، 88، 98 و 1401 نتوانست اندک خللی به اقتدار ملی و انسجام اسلامی ملت ما وارد کند. این جز عنایت خاص خداوند و توجهات بی‌دریغ حضرت ولیعصر ارواحنا فداه به ملت ایران نیست که در همه دوران‌ها استمرار داشته است. این توجهات به دلیل پایداری و مقاومت ملت در عهدی که با خدای خود بسته به‌دست‌آمده است.

امروز ما دولتی داریم که بزرگ‌ترین دغدغه‌اش رسیدگی به امور مردم و حل مشکلات جامعه است. دولت رئیسی در مسیر کاهش فاصله دولت به ملت توفیقات خوبی به دست آورده است. مجلس انقلابی در این مسیر یار دولت بوده است.

دشمن از اتحاد قوا و اتحاد مردم و همکاری دولت و ملت سخت آزرده و ناراحت است. دشمن از مراقبت دائمی مردم از انقلاب و مشارکت مردم به‌ویژه طبقات ضعیف عصبانی است . دشمن از اینکه مردم از گردنه‌های صعب‌العبور توطئه‌ها و فتنه‌ها به‌سلامت عبور کرده‌اند و از کار جهادی خسته نشده‌اند در حیرت است.

ما باید این مسیر را تا رسیدن به قله‌ها ادامه دهیم. ما باید در این حرکت الهی با شوق‌انگیزی توأم با امیدآفرینی طی مسیر کنیم و مطمئن باشیم خداوند بزرگ ما را یاری خواهد کرد.

محمدکاظم انبارلویی