بیش از ۱۲۰۰ مجرم سابقه‌دار در کرمانشاه شناسنامه‌دار شدند

بیش از ۱۲۰۰ مجرم سابقه‌دار در کرمانشاه شناسنامه‌دار شدند

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از شناسنامه‌دار شدن ۱۲۲۱ مجرم حرفه‌ای و سابقه‌دار در کرمانشاه به منظور کنترل و نظارت بیشتر بر آن‌ها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمانشاه حمیدرضا کریمی امروز _ چهارشنبه پانزدهم آذر_ در جمع خبرنگاران، با اشاره به لزوم کنترل و نظارت بیشتر بر مجرمین حرفه‌ای و سابقه دار، اظهار کرد: در این راستا از یکی دو سال قبل طرح شناسایی و ثبت اطلاعات مجرمین حرفه‌ای و سابقه دار در کشور و به تبع در استان کرمانشاه آغاز شد.

وی افزود: به این منظور تاکنون ۱۲۲۱ مجرم حرفه‌ای و سابقه دار در استان کرمانشاه شناسایی و مشخصات آن‌ها در سامانه کنترل محرمین حرفه‌ای ثبت شده است.

دادستان کرمانشاه خاطرنشان کرد: برای ۹۳۰ نفر از مجرمین حرفه‌ای و سابقه دار استان هم با تشکیل یک بانک اطلاعاتی جامع پرونده شخصیت تدوین شده است.

کریمی هدف از اجرای این طرح را کاهش تکرار جرم، ایجاد آرامش و امنیت برای مردم دانست و ادامه داد: طبق این طرح، مجرمان جرایم مهم و مخل امنیت و آسایش مردم شناسنامه دار شده و به طور مداوم مورد رصد و پایش قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به جرایمی که مشمول این طرح است، گفت: حدود ۲۰ عنوان مجرمانه شامل قتل، نزاع دسته جمعی، آدم ربایی، جعل و کلاهبرداری هستند که جزو جرایم خطرناک به شمار می‌آیند.

کد خبر 709902

  • اجاره تخت بیمارستانی
  • تور سریلانکا