تابلو ورود ممنوع مقابل خبرنگاران ورزشی در تبریز

ایسنا/آذربایجان شرقی شب گذشته رفتار عجیب و دور از انتظاری با خبرنگاران در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز رخ داد که موجب گله مندی آنها شد.

پس از پایان بازی تراکتور و مس رفسنجان درحالی که خبرنگاران برای پوشش نشست‌های خبری سرمربیان و میکسدزون خبری بازیکنان در حال حرکت به این محل بودند، با برخورد دور از شان و دور از انتظار مسئولان ورزشگاه مواجه شدند.

راه همیشگی‌ خبرنگاران توسط اداره کل ورزش و جوانان قفل شده و از اصحاب رسانه خواسته شد تا از سمت تماشاگران این جایگاه را ترک کنند. خبرنگاران خود را به پایین ورزشگاه رساندند اما مسئولان انتظامی اعلام کردند که آنها اجازه حضور در میکسدزون و محل نشست خبری را ندارند و باید از قسمت بالا و از گیت تماشاگران ورزشگاه را ترک کنند.

این ممانعت همراه با رفتار ناشایست افراد، باعث حیرت خبرنگاران و سایر حاضران در این محل شده بود و جالب اینکه مسئول روابط عمومی هیات فوتبال استان آذربایجان‌شرقی و مدیر رسانه‌ای تراکتور هم‌ نمی‌توانستند این افراد را قانع کنند که خبرنگار با آی‌دی کارت سازمان لیگ اجازه ورود دارد.

نکته جالب اینکه ۴۵ دقیقه بعد و زمانی که ورزشگاه به کلی تخلیه شد، خبرنگاران اجازه حضور در میکسدزون را پیدا کردند و این زمانی بود که بیشتر بازیکنان و مربیان سوار اتوبوس شده بودند و اهالی رسانه نتوانستند آنطور که باید، وظیفه خبررسانی و تهیه مصاحبه را انجام دهند.

پس از تخلیه شدن ورزشگاه خبرنگاران اجازه حضور در میکسدزون را پیدا کردند، درست زمانی که بازیکنان و مربیان سوار اتوبوس شده بودند و اصحاب رسانه نتوانستند آنطور که باید، وظیفه خبررسانی و تهیه مصاحبه را انجام دهند.

این نخستین باری نیست که چنین رفتاری با خبرنگاران می‌شود و این در حالی است که آنها همگی آی دی کارت سازمان لیگ را هم در اختیار دارند. نکته عجیب اینکه روز گذشته حتی برخی افراد غیرخبرنگار هم اجازه حضور در محوطه پایینی ورزشگاه را پیدا کردند اما این تنها خبرنگاران بودند که نتوانستند از سد نیروهای انتظامی بگذرند.

امیدواریم با تدابیر مسئولان امنیتی استان و همچنین مسئولان ورزشی و هیئت فوتبال آذربایجان شرقی شاهد تکرار این حوادث و بی حرمتی‌های بیشتر به خبرنگاران نباشیم.

انتهای پیام