تاریخ و ساعت بازی پرسپولیس و النصر عربستان در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۳

تاریخ و ساعت بازی پرسپولیس و النصر عربستان در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۳

در شرایطی امروز مراسم قرعه‌کشی فصل جدید را برگزار کرد که قرار است هفته اول مرحله گروهی، روزهای دوشنبه و سه شنبه ۲۷ و ۲۸ شهریورماه برگزار شود. سرخ‌پوشان پایتخت که فصل گذشته توانستند در لیگ برتر و جام حذفی به عنوان قهرمانی برسند و سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را به‌دست آورند، به عنوان تیم سرگروه در گروه پنجم حضور دارند و حالا باید در فاصله حدوداً ۲۵ روز تا اولین بازی‌ آسیایی‌شان خود را آماده کنند.

پرسپولیسی‌ها در حالی خود را برای حضور در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا باید آماده کنند که در دوره قبلی رقابت‌ها حضور نداشتند و در آخرین حضور پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا هم اتفاقات جنجالی رخ داد؛ به‌طوری‌که انتشار یک پیام جنجالی در فضای مجازی علیه تیم گوا هند که در آن فصل همگروه پرسپولیس بود، باعث شد واکنش تند کنفدراسیون فوتبال آسیا شد و نه‌تنها پرسپولیسی‌ها به پرداخت ١٧ هزار و ۵٠٠ دلار به عنوان جریمه محکوم شدند، بلکه به انجام یک بازی خانگی در لیگ قهرمانان آسیا بدون حضور تماشاگر هم محکوم شدند.

علت محرومیت پرسپولیس‌تهران در اولین بازی خانگی

سرخ‌پوشان پایتخت بعد از حکم صادره از سوی کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا، دیگر در لیگ قهرمانان آسیا حضور نداشتند و همین مسئله باعث شد تا محرومیت آن‌ها به فصل 24-2023 منتقل شود. طبق برنامه‌ریزی انجام شده از سوی (AFC) شاگردان یحیی گل‌محمدی باید در نخستین بازی‌شان در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا به مصاف النصر عربستان بروند که با توجه به سرگروهی پرسپولیس، سرخ‌پوشان پایتخت در این مسابقه میزبان هستند.

شاگردان گل‌محمدی با توجه به محرومیت هواداران‌شان، نمی‌توانند از انرژی یار دوازدهم خود در این مسابقه سخت‌ونفسگیر بهره ببرند؛ آن‌هم در شرایطی‌که علاقه‌مند به فوتبال در ایران چشم‌انتظار حضور فوق‌ستاره‌های فوتبال جهان در این کشور بودند اما حالا در شرایطی که کریستیانو رونالدو همراه با تیم النصر در راه تهران است، پرسپولیسی‌ها باید 28 شهریورماه در دیداری بدون تماشاگر به میزبانی ورزشگاه آزادی تهران به مصاف النصر بروند! البته میزبانی پرسپولیس در ورزشگاه آزادی در صورتی انجام خواهد شد که مقدمات ورود (VAR) به فوتبال ایران فراهم شود و در غیر این‌صورت، سرخ‎‌پوشان پایتخت باید در کشورهای همسایه از رقبای‌شان میزبانی کنند.

گ قهرمانان