تامین اعتبار ۲۶۰ میلیارد تومانی برای اجرای خدمات زیربنایی و روبنایی در سیستان و بلوچستان

تامین اعتبار ۲۶۰ میلیارد تومانی برای اجرای خدمات زیربنایی و روبنایی در سیستان و بلوچستان

مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: به منظور تسریع در اجرای طرح نهضت ملی مسکن، حدود ۲۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای خدمات زیربنایی و روبنایی در سایت‌های این طرح مهم ملی استان تامین شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، عطاء الله اکبری امروز _ شنبه سیزدهم آبان‌_ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تأمین بخشی از منابع مالی احداث زیرساخت‌های طرح نهضت ملی مسکن سیستان و بلوچستان بر عهده وزارت راه و شهرسازی است و در این باره دولت سیزدهم در ساخت مسکن اهتمام ویژه‌ای به زیرساخت‌ها و خدمات روبنایی و زیربنایی دارد.

وی ادامه داد: در این راستا بیش از ۱۳۸ میلیارد تومان از محل یک سوم اعتبارات سهم صندوق ملی مسکن به خرید اقلام و لوازم مورد نیاز و اجرای شبکه‌های آب و فاضلاب و برق، حدود ۶۸ میلیارد تومان به اجرای خدمات روبنایی نظیر ساخت مدرسه، کلانتری، درمانگاه و سالن ورزشی و ۵۳ میلیارد تومان برای آماده سازی سایت‌های طرح نهضت ملی مسکن استان تأمین اعتبار شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه طرح نهضت ملی مسکن نیازمند ایجاد توازن بین ساخت واحدهای مسکونی و زیرساخت‌های خدماتی است این اداره کل با مدنظر قراردادن رویکردی اساسی در صدد است تا متقاضیان با چالش نبود امکانات و خدمات مواجه نشوند.

اکبری با بیان اینکه زیرساخت‌های آب، برق و گاز در طرح نهضت ملی مسکن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، تاکید کرد: ضروری است با توجه به اینکه تعدادی از واحدهای این طرح ملی در استان در مرحله سفت‌کاری و نازک‌کاری هستند، دستگاه‌های خدمات رسان هرچه زودتر برنامه‌های خود را عملیاتی کنند.

وی اضافه کرد: تاکنون زمین برای ساخت ۱۷۸ هزار و ۸۶۰ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در این استان در برنامه چهار ساله تأمین شده است.

پیشنهاد فر نیوز
مدارس اصفهان غیر حضوری شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ۲۲۷ هزار و ۱۷۴ نفر از شهروندان این استان برای خانه‌دار شدن در طرح نهضت ملی مسکن نام‌نویسی کردند، گفت: تاکنون از مجموع ثبت‌نام کنندگان صلاحیت ۳۶ هزار و ۳۴۴ نفر برای انجام فرآیند اداری ساخت خانه در قالب نهضت ملی مسکن تأیید شده است.

اکبری افزود: در مجموع ۳۶ هزار و ۶۸۶ واحد طرح نهضت ملی مسکن در استان سیستان و بلوچستان با متوسط پیشرفت فیزیکی ۴۷ درصد در حال ساخت است.

کد خبر 701433