“تانک‌های T-۷۲f” ارتش “دورزن، نقطه‌زن و هوشمند” شدند 

"تانک‌های T-۷۲f" ارتش "دورزن، نقطه‌زن و هوشمند" شدند

"تانک‌های T-۷۲f" ارتش "دورزن، نقطه‌زن و هوشمند" شدند 

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه "تانک‌های T-۷۲f" ارتش "دورزن، نقطه‌زن و هوشمند" شدند، گفت: تجهیزات و ادوات نصب شده بر روی آن‌ها کاملاً بومی و متناسب با تهدیدات و دانش روز دنیا طراحی شده و ارتقاء یافته‌اند.

به گزارش گروه استان‌های حیات؛ امیر سرتیپ نوذر نعمتی صبح امروز در آیین ارزیابی و تست تانک‌های T-72f ارتقاء یافته که در منطقه دارنگون شیراز برگزار شد، اظهار داشت: امروز در لبه فناوری تانک‌های مدرن دنیا قرار داریم و تجهیزات و ادوات نصب شده بر روی آن‌ها کاملاً بومی و توسط متخصصان داخلی طراحی شده‌اند.

وی افزود: نیروهای مسلح تهدیدات دشمنان را با هوشیاری کامل و به صورت لحظه به لحظه رصد می‌کنند و متناسب با آن تهدیدات و همچنین دانش روز، سطح تجهیزات و ادوات خود را ارتقاء می‌دهند.

وی با بیان اینکه امروز متناسب با ساختار یک گروهان تانک را از تیپ‌های مختلف ارزیابی می‌کنیم، افزود: در منطقه دارنگون شیراز، شاهد ارزیابی کامل تانک‌های کرار هستیم که این تانک‌ها مراحل ارتقاء و ارزیابی‌های مختلفی را در کارخانجات صنایع دفاع و همچنین با شرکت در میادین تیر پشت سرگذاشته‌اند و خدمه‌های تانک‌ها متناسب با تجهیزات جدید آموزش دیده‌اند.

امیر سرتیپ نعمتی ادامه داد: در منطقه دارنگون یک میدان موانع استاندارد تانک، برای جنگ‌های آینده در نظر گرفته شده که بدین طریق تانک‌ها را در وضعیت‌های مختلف به صورت عملیاتی ارزیابی می‌کنیم.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به ویژگی تانک‌ها بیان کرد: این تانک‌ها دارای سیستم‌های متناسب با تانک‌های بروز دنیاست؛ در واقع 13 قسمت آن ارتقاء یافته، همچنین برجک آن نسبت به تانک‌های قبل پیشرفته و سیستم‌های آن اتوماتیک شده است.

امیر سرتیپ نعمتی تصریح کرد: بحمدالله نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مناطق متعددی کار ساخت تولید تانک‌ها را با موفقیّت پیش گرفته و این فعالیتی است که در داخل نیروهای مسلح فراگیر شده، لذا کاری آزمایشی نیست و تبدیل به محصول شده و خط تولید آن نیز فعال شده است.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به ارتقاء و پیشرفت قابل توجّه این تانک‌ها در میدان رزم که از خود محافظت می‌کنند، خاطر نشان کرد: دورزن، نقطه‌زن و هوشمند و از همه مهم‌تر شناسایی موشک‌ها از قابلیت‌های اصلی این تانک‌هاست.