تجمع مردم کرمانشاه در محکومیت هتک حرمت بیت شهید مدافع حرم+ تصاویر

به گزارش فر نیوز  به نقل از  خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، فریضه امر به معروف و نهی از منکر به دلیل اهمیت فردی و اجتماعی آن از فروعات دین اسلام محسوب می‌شود و حجاب و عفاف یکی از موضوعات مهمی است که در شرایط کنونی جامعه و با تهاجم رسانه‌ای غرب نیاز به امر به معروف و نهی از منکر دارد.

هرچند آمران به معروف و ناهیان از منکر متوجه هستند که این فریضه همراه با هزینه خواهد بود اما آنچه که اهمیت دارد قوانین مربوط به حمایت از این افراد است که گاهی با تعلل برخی دستگاه‌ها مورد غفلت واقع می‌شود و افرادی از این وضعیت سوءاستفاده کرده و آمران به معروف مورد بی‌احترامی قرار می‌گیرند.

همسر شهید مدافع حرم حسین علیخانی از آمران به معروفی است که چند روز پیش از طرف برخی هتاکان مورد بی‌احترامی قرار گرفت. این همسر شهید عصر روز جمعه گذشته برای خرید، از منزل خارج می‌شود و در هنگام برگشت در محوطه مجتمع محل زندگی خود با دختری مواجه می‌شود که پوشش نامناسبی داشته و با لحنی لین و لطیف به او تذکر می‌دهد.

با وجود برخورد مناسب همسر شهید، دختر بدحجاب و مادرش در همان محل شروع به هتاکی و بی‌احترامی می‌کنند و بعد از تعقیب ایشان آدرس منزل را یافته و این بار با ایجاد سر و صدا و هتاکی در جلوی منزل اصرار دارند که وارد منزل شوند.

در این هنگام همسر شهید از دختر کوچکش که بسیار ترسیده می‌خواهد وارد اتاق شود و در را ببندد. با توجه به ضربه‌های ممتد هتاکان و اصرار آن‌ها برای شکستن در، همسر شهید و دختر بزرگش در را باز می‌کنند و مورد حمله این افراد قرار می‌گیرند به طوری که ضربه‌های محکمی به سر، صورت و بازوهای آن‌ها وارد می‌شود و تلفن همراه آن را نیز می‌شکنند.

همسر شهید و دخترش بالاخره هتاکان را از منزل بیرون می‌کنند و چون از قبل با 110 تماس گرفته بودند منتظر رسیدن پلیس می‌شوند و مادر و دختر هتاک نیز با اطلاع از این موضوع بیرون از منزل به هتاکی و فحاشی خود ادامه می‌دهند.

در نهایت این مادر و دختر با وجود حضور پلیس به هتاکی خود در محوطه منزل شهید علیخانی ادامه می‌دهند و حتی به ضرب و شتم همسر شهید و دختر ایشان اقدام می‌کنند که در نهایت توسط نیروی انتظامی دستگیر می‌شوند.

این اتفاق تلخ سبب جریحه دار شدن احساسات مردم غیرتمند و شهیدپرور استان و مسئولان شد به طوری که نماینده ولی فقیه در استان در بیانیه‌ای شدید‌الحن خواستار برخورد قاطع با هتاکان شد و از مسئولان خواست در زمینه عفاف و حجاب با جدیت بیشتری عمل کنند و نیروی انتظامی و قوه قضاییه با مروجان برهنگی برخورد بازدارنده داشته باشند.

مردم انقلابی استان روز شنبه با تجمع در مزار شهدا خواستار برخورد با هتاکان و متعرضین به بیت شهید حسین علیخانی و همچنین مبارزه جدی با برهنگی و بدحجابی شدند و از دستگاه‌های مربوطه خواستند به وظایف خود در این زمینه با قاطعیت عمل کنند.

محمدطیب صحرایی استاندار کرمانشاه نیز روز شنبه همراه با معاونت سیاسی امنیتی در منزل این شهید والامقام حاضر شدند و ضمن دلجویی از ایشان بر حمایت قاطع از آمران به معروف و ناهیان از منکر تأکید کرد.

فرمانده نیروی انتظامی استان کرمانشاه نیز روز گذشته با خانواده این شهید دیدار و به ایشان اطمینان داد که حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در اولویت کار پلیس قرار دارد.

رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در استان و رئیس کل دادگستری نیز امروز ضمن حضور در منزل شهید علیخانی از خانواده آن شهید والامقام دلجویی کردند و کرمی رئیس کل دادگستری استان در این دیدار اظهار داشت: با تمهیدات صورت گرفته، برای هنجار شکنان به عفت عمومی به ویژه هتاکان و متعرضین به خانواده معظم شهید مدافع حرم، اشد مجازات قانونی در نظر گرفته خواهد شد.

بنابر اعلام سرپرست دادسرای استان کرمانشاه هتاکان که شامل دو زن و یک مرد بوده‌اند دستگیر شده و در بازداشت به سر می‌برند و پرونده آن‌ها در سریعترین زمان و خارج از نوبت در دستگاه قضایی رسیدگی خواهد شد.

به نظر می‌رسد قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر از جمله قوانین بر زمین مانده است که دست بسیاری از معاندان را برای حرمت‌شکنی و ساختارشکنی باز گذاشته و در این میان کوتاهی و قصور برخی از نهادها و دستگاه‌های مربوطه راه را برای آن‌ها هموار کرده است.

به همین منظور امروز نیز تجمع باشکوهی برای محکومیت هتک حرمت بیت شهید مدافع حرم حسین علیخانی در محوطه محل زندگی ایشان با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد که حضور جوانان و نوجوانان بسیار چشمگیر بود.

در این تجمع مردم انقلابی کرمانشاه خواستار برخورد قاطع و بازدارنده با این هتاکان و همچنین مروجان بدحجابی شدند و همچنین مسئولان را نیز مورد خطاب قرار دادند که در انجام وظایف خود کوتاهی نکرده و نسبت به موضوع حجاب و عفاف با جدیت بیشتری عمل کنند.

جوانان انقلابی در این تجمع یکصدا اعلام کردند که این مملکت متعلق به امام زمان(عج) است و هرگز اجازه نخواهند داد خدشه‌ای به حرمت خانواده شهدا وارد شود و از مسئولان خواستند خود وارد عمل شوند در غیر این صورت بنا بر وصیتنامه امام(ره) که می‌فرمایند:« از آنچه در نظر شرع حرام و آنچه برخلاف مسیر ملت و کشور اسلامی و مخالف با حیثیت جمهوری اسلامی است به‏ طور قاطع اگر جلوگیری نشود، همه مسئول می‌‏باشند و مردم و جوانان حزب اللهی اگر برخورد به یکی از امور مذکور نمودند به دستگاههای مربوطه رجوع کنند و اگر آنان کوتاهی نمودند، خودشان مکلف به جلوگیری هستند…» عمل خواهند کرد.

جمال حسین زاده نماینده دستگاه قضایی در این مراسم با اشاره به اینکه دستگاه قضایی با شدت و قاطعانه با هتاکان برخورد خواهد کرد اظهار داشت: دستگاه قضایی نه تنها قانونی بلکه شرعاَ نیز مدافع آمران به معروف است و همانطور که با وثیقه نیز اجازه آزادی به هتاکان داده نشد قول می‌دهیم برای آن‌ها حکمی صادر شود که درس عبرتی برای سایرین باشد.

وی عنوان کرد: هنجارشکنان بدانند دستگاه قضایی اهل مماشات نیست و به پشتوانه همین مردم و بسیجیان کرمانشاه را برای آن‌ها ناامن می‌کنیم و اجازه نخواهیم داد آزادانه در این شهر زندگی و به آرمان‌های انقلاب دهان کجی کنند و آخرین پیام ما برای آن‌ها این است که یا خود را جمع کنید یا به پشتوانه همین مردم شما را جمع می‌کنیم.

حجت‌الاسلام یوسف احمدی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه نیز در این مراسم با اشاره به اینکه شهید علیخانی بنابر گفته همرزمانش بسیار متواضع و خانواده دوست بود اظهار داشت: این شهید وقتی بحث از دین و اسلام می‌شد هیچ خط قرمزی نداشت و همه زندگی خود را در راه دفاع از دین فدا کرد.

وی با بیان اینکه مسئولان به پشتوانه همین مردم بساط بدحجابی را از این شهر جمع کنند عنوان کرد: یکی دیگر از خصوصیات شهید علیخانی این بود که زمانی که احساس می‌کرد انقلاب در خطر است آتش به اختیار عمل می‌کرد و در عملیات مرصاد نیز همچون شیر جنگید.

در پایان این مراسم نیز بیانیه‌ای در زمینه لزوم توجه به عفاف و حجاب و برخورد قاطع دستگاه قضایی و نیروی انتظامی با مروجان بدحجابی قرائت و به امضای حاضران رسید.

گفتنی است مقرر شده به همین منظور تجمعی در روز جمعه هفته جاری بعد از نماز جمعه برگزار شود.

انتهای پیام/