تشکیل «اتاق وضعیت» خانواده و جمعیت در سراسر استان کرمانشاه

تشکیل «اتاق وضعیت» خانواده و جمعیت در سراسر استان کرمانشاه

استاندار کرمانشاه با اشاره به ضرورت پیگیری مسائل مربوط به خانواده از تشکیل «اتاق وضعیت» خانواده و جمعیت در سراسر استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمانشاه، محمدطیب صحرایی بعد از ظهر _چهارشنبه یکم اذرماه_ در نشست ستاد حمایت از خانواده و جوانی جمعیت استان که با حضور مدیران دستگاه‌های عضو برگزار شد، اظهار کرد: موضوع جوانی جمعیت و فرزندآوری برای مدیریت ارشد استان کرمانشاه از اولویت ویژه‌ای برخوردار است و دستگاه‌ها باید حضوری فعال و جهادی در زمینه اجرای برنامه‌های این حوزه داشته باشند.

وی در ادامه از تشکیل اتاق وضعیت خانواده و جمعیت در استانداری کرمانشاه خبر داد و افزود: این اتاق یک بستر کارشناسی مناسب برای کمک به تصمیم گیری و تصمیم سازی بهتر در حوزه خانواده و جوانی جمعیت و طرح‌های حمایتی این حوزه در استان است.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: وضعیت در تمامی فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها تشکیل می‌شود و تا سطح دهستان‌ها و روستاها هم تسری می‌یابد و این امکان فراهم می‌شود تا وضعیت جمعیتی و آمارهای اثرگذار بر جمعیت در مناطق مختلف استان مورد سنجش قرار گیرد.

صحرایی یادآور شد: تلاش می‌کنیم متناسب با وضعیت هر منطقه از استان، علاوه بر این ۳۰ شاخص، شاخص‌های دیگری را هم لحاظ کنیم تا با آگاهی بیشتر نسبت به عوامل اثرگذار بر وضعیت جمعیتی، به تصمیم گیری بهتری برسیم.

وی با تقدیر از تلاش‌های راه و شهرسازی در زمینه واگذاری زمین در طرح جوانی جمعیت، گفت: خوشبختانه اقدامات خوبی در این حوزه انجام شده و کرمانشاه در رتبه دوم کشور قرار دارد ولی باید تلاش کرد بقیه افراد واحد شرایط هم زودتر صاحب زمین شوند.

استاندار همچنین تاکید کرد: باید با تبلیغات محیطی مناسب خانواده‌ها از سبد حمایتی دستگاه‌های مختلف در زمینه طرح جوانی جمعیت آگاهی یابند و تجمیع خدمات دستگاه‌های مختلف در زمینه فرزندآوری به اقبال بیشتر مردم برای داشتن فرزند بیشتر کمک می‌کند.

صحرایی همچنین بر ضرورت راه اندازی اتاق‌های مخصوص مادر و کودک در سطح اماکن عمومی و اداری پرتردد تاکید کرد و گفت: با توجه گردشگر پذیر بودن استان لازم است در اماکن عمومی پرتردد مانند فرودگاه، ایستگاه قطار، ترمینال‌ها، پایانه‌ها، مجموعه‌های تفریحی، بیمارستان‌ها و ادارات استان، اتاق‌هایی برای مادر و کودک جهت انجام کارهای ضروری مرتبط و امکان استراحت راه اندازی شود.

در ادامه این نشست گزارشی از عملکرد بانک‌ها در زمینه پرداخت وام ازدواج، فرزندآوری و ودیعه مسکن ارائه شد.

کد خبر 706383