تشکیل پرونده برای منافقین

تشکیل پرونده برای منافقین

کاظم ، معاون امور بین‎الملل در گفت‌وگویی ضمن اشاره به اینکه یک گروهک تروریستی است که دستش به خون هزاران نفر از ایرانیان آلوده شده است، گفت: آن‌ها مردم بی‎گناه کشورمان را به شهادت رساندند و اکنون آزادانه در برخی از کشورها تردد می‌کنند.

وی با بیان اینکه به موازات فشارهای حقوقی، قضایی و سیاسی که جمهوری اسلامی ایران بر برخی از کشورهای میزبان منافقین وارد کرده، خود این کشورها هم به این نتیجه رسیده‎اند که منافقین واقعا یک گروهک تروریستی است، اظهار کرد: این کشورها در حال محدود کردن منافقین هستند و ما از اقدام‌های صورت گرفته برای محدودسازی گروهک تروریستی منافقین استقبال می‌کنیم.

غریب آبادی، بیان کرد: ما طبیعتا به این سطح از اقدام‌ها قانع نیستیم و کشورهای میزبان منافقین باید یا آن‌ها را اخراج یا محاکمه کنند.

دبیر ستاد حقوق بشر همچنین با اشاره به این موضوع که پرونده عظیمی برای گروهک تروریستی منافقین و ۱۰۷ نفر از اعضای ارشد این گروهک تروریستی تشکیل شده و کیفرخواست آن به دادگاه ارسال شده است، عنوان کرد: شعبه ویژه‌ای تشکیل و نشر آگهی شده است؛ ضمن اینکه از طریق ایمیل به متهمان اطلاع‎رسانی شده است.

معاون امور بین‎الملل قوه قضاییه، اعلام کرد: این دادگاه به زودی برابر مقررات آیین دادرسی کیفری کار خود را آغاز خواهد کرد.

تشکیل پرونده برای منافقین

به گفته غریب آبادی، ما درصدد هستیم از تمامی ظرفیت‌ها برای مقابله با تروریست‌ها به ویژه گروهک تروریستی منافقین استفاده کنیم.

دبیرستاد حقوق بشر با بیان اینکه در این چارچوب از ظرفیت‌های حقوقی – قضایی در سطح داخل و در سطح بین‎المللی استفاده می‌کنیم، توضیح داد: در رابطه دو جانبه با کشورهایی که منافقین در آن‌ها حضور دارند، آزادانه تردد می‌کنند و از آنجا عملیات‌های تروریستی خود را هدایت می‌کنند نیز فعالیت می‌کنیم.

غریب آبادی در پایان گفت: طبیعتا از ظرفیت سیاسی نیز با این هدف که نه تنها از شر این گروهک تروریستی خلاص شویم، استفاده می‌کنیم و بر این باوریم که دنیا باید از شر این گروهک‌های تروریست خلاص شود؛ ما به اقدام‌های خود در این زمینه ادامه خواهیم داد.