تعیین تکلیف نهایی مشکلات تعاونی‌های مسکن شمال و شمال شرق تهران تا پایان سال

تعیین تکلیف نهایی مشکلات تعاونی‌های مسکن شمال و شمال شرق تهران تا پایان سال

عضو کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد
تعیین تکلیف نهایی مشکلات تعاونی‌های مسکن شمال و شمال شرق تهران تا پایان سال

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به جلسه امروز کمیسیون برای بررسی مشکلات تعاونی‌های مسکن ۳۳ گانه تهران گفت: امیداریم مشکلات تعاونی‌های مسکن شمال و شمال شرق تهران تا پایان سال تعیین تکلیف شود.

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، اقبال شاکری در تشریح نشست امروز (سه شنبه ۱۴ آذرماه) کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، در خصوص بررسی مشکلات تعاونی های ۳۳گانه شمال و شمال شهر تهران گفت: پیرو جلسات متعددی که برای بررسی مسائل و مشکلات زمین های ۳۳ تعاونی‌ شمال و شمال شرق تهران به عنوان یکی از مسائل مهم مردم شهر پایتخت در کمیسیون عمران برگزار شده، جلسه امروز را تشکیل دادیم.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس ادامه داد: در گذشته زمین هایی به اعضای تعاونی‌های مذکور واگذار شده بود که به دلیل قرار گرفتن در موقعیت خاص فضای سبزی شهری و ارتفاع بالا، امکان ساخت و ساز پیدا نکردند.

این نماینده مردم در مجلس با اشاره به مشکلات ۲۰ ساله تعاونی‌های مسکن شمال و شمال شرق تهران، تاکید کرد: این موضوع بارها در دولت ها و مجلس گذشته مطرح و مورد پیگیری قرار گرفته اما به سرانجام نرسیده بود که از موانع اصلی این امر موضوع قیمت‌گذاری زمین‌ها و زمین‌های معوض است. در همین راستا نیز کمیسیون عمران مجلس چندین جلسه با وزرای راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی برگزار کرد.

وی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی دفتر، ساختمان و نماینده مشخصی را برای این امر تعیین کرده که به لحاظ اداری آمادگی پیگیری کارها به وجود آماده است. همچنین در آخرین جلسه وزرای راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی نماینده های خود را برای حل مشکلات معرفی کردند و جلسه امروز نیز با حضور معاونان این وزرا برگزار و به نتایج مشخصی رسید.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: در جلسه امروز نیز مقرر شد ظرف مدت مشخصی وزارت راه و شهرسازی مبنای خود را برای قیمت‌گذاری به صورت مشخص اعلام و در جلسه بعدی مبنای فنی این امر بررسی شود و اگر نقاطی نیازمند اصلاح بود، تغییرات لازم انجام شود. در صورت اجرایی شدن این امر، اولین گام قوی برای حل مشکلات حدود ۵۰ هزار خانواده تهرانی که مدتها منتظر بودند، برداشته شود.

این نماینده مردم در مجلس تاکید کرد: امیدواریم تا پایان سال به نتایج قطعی برسیم و با رضایت خانواده‌ها زمین معوض ارائه و یا راه ها دیگی که خودشان انتخاب می‌کنند، احقاق حقشان انجام شود.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران اضافه کرد: امیدواریم در جلسه آینده موضوعات تعیین تکلیف شده و مسائل با همین شیوه ها کنونی پیگیری شود، البته که برای حل این مسئله راه‌های دیگری هم وجود دارد که اگر نیاز باشد از آنها و ظرفیت های حمایتی کشور استفاده خواهیم کرد.