تغییر راهبرد ضد حمله راهکار جدید ناتو برای اوکراین

تغییر راهبرد ضد حمله  راهکار جدید ناتو برای اوکراین

رسانه کشورهای غربی روز شنبه گزارش دادند در پی کُند بودن پیشروی در خطوط مقدم نبرد، ژنرال‌های در حال متقاعد کردن اوکراین برای تغییر راهبرد خود در جبهه‌های نبرد هستند.

رسانه‌های غربی بدون اشاره به منابع خود اعلام کردند که فرماندهان نظامی پیمان ناتو، هفته پیش با فرماندهان اوکراین نشستی را برگزار کرده و هدف از این نشست، کمک به راهبرد نظامی اوکراین بوده است.

در این گزارش آمده است موضوع اصلی که در این نشست مورد بررسی قرار گرفته، اقداماتی بوده است که می‌تواند انگیزه نظامیان اوکراینی برای پیشبرد ضد حمله آهسته را افزایش دهد.

طرح‌های جنگی آتی برای فصل زمستان نیز در این نشست‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این گزارش اشاره شده است که امکان دارد راهبرد اوکراین در نتیجه نشست‌های اخیر تغییر یافته و این احتمال وجود دارد که تمرکز ارتش اوکراین بر جبهه زاپوروژیا قرار بگیرد.

تغییر راهبرد ضد حمله  راهکار جدید ناتو برای اوکراین

پیشتر نیز رسانه‌های غربی گزارش داده بودند که آمریکا احتمالا کی‌یف را متقاعد کرده تا نیروهای ضد حمله خود را در جبهه‌های جنوبی و شرقی توزیع نکند

ژنرال «مارک میلی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اخیرا در ویدئوکنفرانسی ، فرماندهان اوکراینی را ترغیب کرده بود که تنها بر روی یک جبهه اصلی متمرکز شوند.

این در حالی است که «اولیگ ساسکین» مشاور رئیس جمهور سابق اوکراین گفت که نیروهای مسلح اوکراین قادر به مقاومت در برابر پیشروی نیروهای روسیه در خطوط مقدم نیستند.

وی که این سخنان را در کانال خود در یوتیوب مطرح می‌کرد، گفت: «در واقع چیزی به نام ضد حمله وجود ندارد. به خطوط مقدم به طور کامل بنگرید، برعکس، تهدید بزرگی درباره از دست رفتن کوبیانسک و خارکیف وجود داشته و همین موضوع نیز درباره مارینکا، لمان و آودیوکا وجود دارد».