تلاش بیت کوین بی نتیجه ماند / پیش بینی مسیر قیمت بیت کوین

بیت‌کوین (Bitcoin) اولین و معروف‌ترین ارز دیجیتال یا ارز رمزنگاری شده است. اختصاراً به عنوان "BTC" شناخته می‌شود. بیت‌کوین در سال ۲۰۰۹ توسط شخصیت یا گروهی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو ایجاد شد. این ارز دیجیتال تحت تکنولوژی بلاکچین عمل می‌کند و بدون واسطه‌ها بین افراد انتقال داده می‌شود. بیت‌کوین به عنوان یک وسیله‌ای برای ذخیره‌سازی ارزش و انجام تراکنش‌ها بدون نیاز به بانک‌ها یا دولت‌ها جهانی معروف شده است.

بیت‌کوین تلاش کرد تا بالاتر از مقاومت ۳۴ هزار و ۷۵۰ دلار قرار گیرد و از سطح ۳۴ هزار و ۹۵۰ دلار نیز بالاتر رفت با این حال، قیمت در زیر سقف اصلی ۳۵ هزار دلار باقی مانده است.

به گزارش ایسنا به نقل از کریپتوکارنسی، اوج ارزش بیت‌کوین در نزدیکی ۳۴ هزار و۹۵۳ دلار تشکیل شد و در حال حاضر در سطح ۳۴هزار دلار معامله می‌شود. در زمان نگارش این مطلب، قیمت پایین نزدیک به ۳۴ هزار و ۶۰ دلار تشکیل شد همچنین حرکتی بالاتر از سطح ۳۴ هزار و ۵۰۰ دلار نیز مشاهده شد.

در جهت صعودی، مقاومت فوری نزدیک به سطح ۳۴ هزار و ۶۵۰ دلار است. مقاومت کلیدی بعدی می‌تواند نزدیک به ۳۴ هزار و ۷۵۰ دلار یا سطح ۷۶.۴ درصد فیبوناتچی اصلاحی حرکت نزولی از ۳۴ هزار و۹۵۳ دلار به سمت پایین ۳۴ هزار و ۶۰ دلار باشد.

مقاومت اصلی هنوز نزدیک منطقه ۳۵ هزار دلاری است. حرکت واضح بالاتر از مقاومت ۳۵ هزار دلاری ممکن است آغاز افزایشی مناسب باشد و مقاومت کلیدی بعدی می‌تواند ۳۵ هزار و ۵۰۰ دلار را ثبت کند که بالاتر از آن می‌تواند تا ۳۶ هزار و۲۰۰ دلار افزایش یابد. هر گونه سود بیشتر ممکن است بیت‌کوین را به سطح ۳۷ هزار و۵۰۰ دلار برساند.

اگر بیت‌کوین نتواند از محدوده مقاومت ۳۴ هزار و۶۵۰ دلاری بالا برود، می‌تواند یک اصلاح نزولی را آغاز کند. حمایت فوری در سمت نزولی نزدیک به سطح ۳۴ هزار و۲۷۰ دلار و میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته ساده است.

حمایت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۳۴ هزار دلار است. اگر حرکتی به زیر ۳۴ هزار دلار انجام شود، خطر منفی بیشتری وجود دارد. در مورد ذکر شده، قیمت می‌تواند به سطح ۳۳ هزار و ۵۰۰ دلار یا حتی ۳۳ هزار و ۲۰۰ دلار کاهش یابد.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۱.۲۸ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۴۴ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۵۲.۷۶ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۱۲ درصد افزایش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۴۰.۳۹ میلیارد دلار است که ۲.۷۹ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۴.۱۲ میلیارد دلار است که ۱۰.۱۹ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۳۵.۵۸ میلیارد دلار است که ۸۸.۰۹ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.