جالب‌ترین حقایق زندگی لیونل مسی

  • lira card

آیا شما طرفدار بهترین بازیکن تاریخ فوتبال یعنی لیونل مسی هستید؟ اگر چنین است برای شما یک سورپرایز بزرگ داریم. لیونل مسی یک ابرستاره‌ی فوتبالی است که حقایق زندگی او بسیار جالب و الهام‌بخش به نظر می‌رسند. در این مقاله مجموعه‌ای شگفت‌انگیز از حقایق زندگی او از جاه‌طلبی‌های دوران کودکی‌ تا ایستادن بر قله فوتبال و کسب هفت توپ طلا گردآوری شده است. این حقایق مهم به شما فرصت آشنایی با زندگی خصوصی و حرفه‌ای این سوپراستار بزرگ را فراهم می‌کنند. با وجود این که مسی بازیکن معروفی است اما اکثر مردم از حقایق ناشناخته زندگی وی بی‌اطلاع هستند. بسیاری از آنها را حتی هواداران دوآتشه‌ی مسی نیز نمی‌دانند. پس به خواندن مقاله ادامه داده ولذت ببرید.

جالب‌ترین حقایق زندگی لیونل مسی

تمام حقایق جالب زندگی لیونل مسی

در ادامه لیستی کامل از حقایق طبقه‌بندی شده‌ی زندگی لیونل مسی را به نقل از رسانه ورزشی بین‌المللی فوتبالیوم به حضورتان پیشکش می‌کنیم.

دوران کودکی

او که در آرژانتین به دنیا آمد و بزرگ شد، یک کودک اعجوبه با توانایی‌های شگفت انگیز و اشتیاقی وصف‌ناپذیر به انجام بازی فوتبال بود. مسی وقتی بچه بود از بزرگ‌ترها نمی‌ترسید و همراه با دو برادر بزرگترش فوتبال بازی می‌کرد. او در هشت سالگی برای پیوستن به آکادمی جوانان نیوولز اولد بویز دعوت شد. داستان باورنکردنی پیشرفت وی الهام‌بخش نسل‌های جوان ورزشکار در سراسر جهان است تا برای کسب پیروزی تلاش کنند. از روزهای آغازین بازی در زمین‌های خاکی تا تبدیل شدن به بهترین بازیکن تاریخ، زندگی مسی مملو از فراز و نشیب است.

کمبود هورمون رشد!

لیونل مسی باوجود تمام موفقیت‌هایش با چالش‌های فراوانی در زندگی خود دست و پنجه نرم کرده است. یکی از حقایق جالب در مورد لیونل مسی این است که او در کودکی به کمبود هورمون رشد مبتلا بوده است.

با این حال او پشتکار فراوانی داشت و توانست با دریافت درمان مناسب و تلاش فردی فراتر از هر انتظارها ظاهر شده و به یکی از بزرگترین فوتبالیست‌های تاریخ تبدیل شود. اگر لیونل مسی توانست در عین دشواری‌ها به چنین جایگاهی دست پیدا کند هیچ انسانی نباید محدودیت‌ها را مانعی برای کسب موفقیت قلمداد کند.

صرف نظر از موانع زندگی تان، به یاد داشته باشید که هر چیزی ممکن است اگر به اندازه کافی سخت کار کنید و هرگز از خودتان دست نکشید.

بهترین گل‌زن تمام ادوار تیم ملی آرژانتین

لیونل مسی یکی از گل‌زن‌ترین بازیکنان تاریخ فوتبال است و رتبه نخست خود را به عنوان بهترین گلزن تاریخ آرژانتین نیز تثبیت کرده است.

و در طول دوران حرفه‌ای خود همواره اثبات کرده که چرا به عنوان یکی از بهترین بازیکنان جهان شناخته می‌شود.

مسی با ۱۰۲ گل ملی گابریل باتیستوتا را تنها با ۵۶ گل ملی به نفر دوم گل زن آرژانتین پشت سر خود می‌بیند.

مسی در سال ۲۰۱۲ نیز با ثبت رکورد ۹۱ گل در یک سال میلادی گرد مولر بمب افکن فوتبال آلمان را پشت سر گذاشت.

نقل‌قول‌های معروف لیونل مسی

موفقیت و محبوبیت مسی باعث شده تا سخنان او فراتر از ایجاد انگیزه یا تشویق و تحسین عمل کنند. گفتاوردهای مسی اهمیت عزم راسخ و پشتکار فراوان را به ما یادآوری می‌کنند. برخی از معروف ترین نقل قول‌های او:

"بهترین تصمیم‌ها به کمک ذهن شما گرفته نمی‌شوند، بلکه از غریزه‌تان سرچشمه می‌گیرند " – لیونل مسی

"من همواره تلاش می‌کنم بهترین کار را انجام دهم و هرگز از یادگیری دست نمی‌کشم، حتی اگر گاهی اشتباه کنم." – لیونل مسی

“برای رسیدن به آرزوت باید بجنگی! از خودگذشتگی و تلاش مسیر شما را برای رسیدن به آرزوها هموار می‌کند.” – لیونل مسی

. “ذهنتان را معطوف پول یا شهرت نکنید. مهم این است که بهترین باشید.” – لیونل مسی

. "اگر می‌خواهید کاری به درستی انجام شود، خودتان انجامش دهید" – لیونل مسی

. "موفقیت هرگز تصادفی نیست. نیاز مبرم به فداکاری و کار سخت دارد." – لیونل مسی

مجموع ثروت و دارایی

لیونل مسی سال‌هاست که در بالاترین سطح ممکن بازی می‌کند و در این مدت یکی از موفق‌ترین و پردرآمدترین ورزشکاران جهان بوده است. در سال ۲۰۲۳ دارایی خالص مسی عددی بالغ بر ۶۲۰ میلیون دلار برآورد شده است.

او تقریبا تمام افتخارات ممکن را در زمین فوتبال به دست آورده است. از جوایز فردی نظیر توپ طلا گرفته تا افتخارات تیمی مثل لیگ قهرمانان و جام جهانی فوتبال. او از حامیان مالی بزرگ نظیر آدیداس و پپسی گرفته تا گیتورید و کونامی برخوردار است و به عنوان سفیر برندهای معتبر درآمدهای کلانی را کسب می‌کند.

فرار مالیاتی

در سال ۲۰۱۶ لیونل مسی توسط دادگاه بارسلونا درارتباط با سه فقره فرار مالیاتی مجرم شناخته شد و دادگاه او را دو میلیون یورو جریمه کرد وی طی این پرونده او را به پرداخت ۱.۷ میلیون یورو مالیات افزوده به حساب دولت اسپانیا محکوم کرد.

مسی و پدرش با وجود اینکه مجرم شناخته شده بودند طی اظهاراتی انجام هرگونه تخلف را انکار کردند و در طول مراحل رسیدگی بر بی گناهی خود پای‌ورزی می‌کردند. با این حال در ژوئیه ۲۰۱۷ دادگاه‌ جریمه او را به پرداخت ۲۵۲۰۰۰ یورو کاهش داد.

فعالیت‌های نیکوکارانه و خیریه

لیونل مسی با انبوه فعالیت‌های خیریه و کوشش‌های انسان‌دوستانه‌اش برای کمک به افراد نیازمند شناخته می‌شود. او میلیون ها دلار به موسسات خیریه در سراسر جهان اهدا کرده است و یکی از پشتیبانان اصلی یونیسف است. مسی در سال ۲۰۰۷ موسسه خیریه خود به نام بنیاد لئو مسی را برای کمک به کودکان محروم راه اندازی کرد. این بنیاد به کودکان محروم در دریافت آموزش، مراقبت‌های بهداشتی و تغذیه مناسب کمک‌رسانی می‌کند. مسی عدالت اجتماعی و حقوق بشر را همواره ارج نهاده و در مبارزه با فقر، نابرابری و بی‌عدالتی پیشرو بوده است.

تاریخ بازنشستگی لیونل مسی

لیونل مسی پس از پس قهرمانی در جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر اذعان داشت که برنامه‌ای برای بازنشستگی از فوتبال حتی در سطح ملی ندارد. این ستاره ۳۵ تاکید کرد از این حقیقت که توانسته کشورش را در مسیر قهرمانی جهان نمایندگی کند احساس خوشبختی می‌کند. احساس خوشبختی می کند. لیونل مسی اضافه کرد که چالش بزرگ بعدی برای او کسب عنوان قهرمانی کوپا آمریکا در سال ۲۰۲۳ است. با توجه به شواهد فعلا به نظر نمی‌رسد مسی قصد بازنشستگی از فوتبال را داشته باشد.

منبع: https://footbalium.com/