جستجوی فرد گمشده‌ مبتلا به زوال عقل با پهپاد

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، پلیس شهر دلتا به گلوبال‌نیوز گفته است که اخباری مبنی بر مشاهده احتمالی فرد گمشده در یک پارک محلی به نام دوگالد موریسون دریافت کرده است اما هنگامی که به محل رسیدند نتوانستند او را پیدا کنند.

سلاح‌های بزرگ

در آن زمان بود که آنها سلاح بزرگ خود را بیرون آوردند که یک پهپاد مجهز به دوربین مادون قرمز(IR) و نورافکن است.

گروهبان جیم اینگرام(Jim Ingram) از پلیس دلتا به گلوبال نیوز گفت: این پهپاد به ما امکان اینکه که خیلی سریع لنز خود را روی یک منطقه باز متمرکز کنیم می‌دهد و از آنجا می‌توانیم منطقه‌ی جستجوی خود را محدود کنیم.

این دستگاه در جستجوی مزارع مجاور بسیار مفید بود که بسیار بزرگتر از آن هستند که پلیس با پای پیاده بتواند به آن‌ها رسیدگی کند.

پس از آن یک اثر حرارتی روی هواپیمای بدون سرنشین به مقامات این امکان را داد تا مکان فرد مفقود شده را در یک منطقه پوشیده از علف و بته‌های وحشی مشخص کنند. دوربین‌های نورافکن و بزرگنمای پهپاد می‌توانستند تایید کنند که فرد مشاهده‌ شده واقعا همان فردی است که ناپدید شده است.

اینگرام گفت: در این مورد که فرد از مشکل پزشکی رنج می‌برد، جستجو با پای پیاده را بسیار دشوار می‌کرد و پهپاد در این مورد تغییر بزرگی ایجاد کرد.

پلیس دلتا همچنین به گلوبال نیوز گفت که پهپادهای آنها کاربردهای متنوعی دارند، اما پهپادهایی که به طور ویژه به فناوری مادون قرمز مجهز هستند در «جستجوهای احتمالی بسیار مهم» مفید هستند.

جستجو و نجات

در نوامبر سال ۲۰۲۰، محققان پیش‌بینی کردند که پهپادها به یک منبع مهم در ماموریت‌های جستجو و نجات تبدیل خواهند شد.

محققان در مطالعه خود که در آن زمان در مجله‌ی «Nature Machine Intelligence» منتشر شده است، نوشتند: در آینده، نجات افراد گمشده، بیمار یا مجروح به طور فزاینده‌ای با پهپادهای خود مختار انجام خواهد شد.

مهندسان پهپادهایی ساختند که در تشخیص انسان‌ها از هر چیزی که آنها را احاطه کرده است مهارت خاصی دارند. آنها با استفاده از یک برنامه یادگیری عمیق برای بهبود تصاویری که توسط هواپیماهای بدون سرنشین جمع آوری می‌شود به این امر دست یافتند.

انتهای پیام

نوشته جستجوی فرد گمشده‌ مبتلا به زوال عقل با پهپاد اولین بار در افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.