جلوگیری از زمین خواری ٢٠ میلیاردی توسط شهرداری کرمانشاه

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شهرداری کرمانشاه، کامبیز جلوند گفت :

یک مورد پرونده زمین خواری با وسعت بیش از ۵ هزار متر مربع واقع در در انتهای بلوار ۵۶ متری شهرک تاکسیرانی که قریب به ٢٠ میلیارد تومان ارزش ریالی دارد با پیگیری‌های اداره کل حقوقی شهرداری، ارائه مدارک و مستندات کامل در محاکم قضایی در نهایت رأی پرونده به نفع شهرداری کرمانشاه صادر شد و قطعیت پیدا کرد.

مدیرکل امور حقوقی شهرداری کرمانشاه افزود:

در این پرونده قریب به ۵ هزار مترمربع و حدود ٢٠ میلیارد تومان جلوگیری از تضییع حقوق بیت المال حاصل شد که این نشان از تلاش و پشتکار همکاران اداره کل حقوقی شهرداری است.

وی گفت:

در هجده ماه گذشته حتی یک مورد توقیف حساب که منجر به برداشت قهری از حسابهای شهرداری شود، نداشتیم.

جلوند تصریح کرد:

میانگین پرونده های دیوان عدالت اداری قریب به ۱۸۰ مورد دعاوی در خصوص کمیسیون ماده ٧٧، ماده صد و غیره علاوه بر کاهش مباحث ریالی، خوشبختانه به لحاظ مطابقت با قوانین رای به ضرر شهرداری صادر نگردیده است

وی در خصوص ارزش ریالی پرونده‌های مذکور نیز عنوان کرد: طی سال گذشته قریب به ۱۸۰ میلیارد تومان از تضییع حقوق شهرداری جلوگیری شده که اگر این دفاعییات و پیگیری ها انجام نمی شد بار مالی مضاعفی بر شهرداری تحمیل می شد.

جلوند خاطرنشان کرد:
در طول سال مناطق هشت‌گانه و سازمان‌های تابع شهرداری از نظر کسب نظریه مشورتی به استناد قوانین و مقررات از اداره حقوقی و ارائه طریقی که میخواهند، قریب به ۵ هزار نظریه مشورت حقوقی جهت رفع مشکلات ارائه طریق شده است.