حامیان رژیم صهیونیستی به دنبال تغییر جای ظالم و مظلوم هستند

حامیان رژیم صهیونیستی به دنبال تغییر جای ظالم و مظلوم هستند

ناصر سخنگوی وزارت خارجه در نشست خبری که صبح امروز دوشنبه برگزار شد، در مورد تحولات و حمایت غربی‌ها از ، اظهار داشت: تحولات مهمی در عرصه فلسطین در حال رخ دادن است. ما همچنان شاهد این هستیم که از سوی جریان‌هایی که حامی رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین بودند اکنون هم به دنبال تغییر جای ظالم و مظلوم هستند.

وی ادامه داد: اینکه مجدداً دولت‌های غربی مشخصاً رژیم آمریکا و تعداد مشخصی از دولت‌های اروپایی همچنان از جنگ روانی علیه ملت فلسطین استفاده می‌کنند تا ظالم را در جایگاه مظلوم قرار دهند، هرگز قابل پذیرش نیست.

سخنگوی وزارت خارجه گفت: خوشبختانه شاهد حمایت قابل توجهی از سوی کشورهای اسلامی در این باره هستیم. حجم گسترده‌ای از افکار عمومی جهان در حمایت از مقاومت ملت فلسطین را شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه ایران موضع روشنی در قبال ملت فلسطین دارد، افزود: ما موضع رسمی خود را در این باره اعلام کرده‌ایم.

وی گفت: حقوق ۷۵ ساله ملت فلسطین توسط رژیم اشغالگر زیر پا گذاشته شده و کشورهای غربی علیه مردم فلسطین ایستادند. در بیانیه تعدادی از کشورهای اسلامی و غیراسلامی به جنایت دولت افراطی اسراییل اشاره شده است.

وی ادامه داد: رییس جمهور و وزیر امور خارجه موضع خود را اعلام کردند. در تماس امیرعبداللهیان با وزیر خارجه عراق، پیشنهاد نشست فوق العاده وزرای خارجه سازمان همکاری‌های اسلامی مطرح شد. مسجدالاقصی و قدس شریف برای مسلمانان عالم حائز اهمیت است.

کنعانی درباره برگزاری نشست سازمان همکاری اسلامی برای بررسی اتفاقات فلسطین گفت: برگزاری نشست کمک می‌کند کشورهای اسلامی از ظرفیت‌های داخلی و بین‌المللی برای حمایت سیاسی و معنوی و حمایت حقوقی – بین‌المللی از ملت فلسطین استفاده کنند.

وی گفت: نحوه حمایت دسته جمعی از فلسطین در سایه برگزاری این نشست مطرح خواهد شد و کشورها هستند که پیشنهادات خود را مطرح می‌کنند.

کنعانی در مورد همکاری‌های اقتصادی ایران و عربستان گفت: در نشست‌های دوجانبه موضوعات مختلفی مطرح شده است. همکاری‌های تجاری و اقتصادی دو کشور در آخرین نشست دو جانبه وزرای دو کشور مطرح شده است.

وی عنوان کرد: موضوع همکاری در زمینه‌های سرمایه گذاری‌های مشترک هم مطرح شد و در دستور کار سفیر ایران در ریاض قرار دارد. در توسعه همکاری‌های اقتصادی نیازمند زمان بیشتری هستیم. حتی در نشست وزیر خارجه کشورمان با ولیعهد عربستان، این موضوع مورد اهتمام ولیعهد عربستان نیز بوده است.

کنعانی افزود: از سرگیری فعالیت و برگزاری اجلاس‌های کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور و تشکیل کمیته هماهنگی و پیگیری همکاری‌های اقتصادی مورد توجه امیرعبداللهیان قرار گرفت که مورد حمایت همتای عربستانی قرار گرفت. در این چارچوب موضوع همکاری در زمینه سرمایه‌گذاری‌های مشترک مطرح شد.

حامیان رژیم صهیونیستی به دنبال تغییر جای ظالم و مظلوم هستند

سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد لغو بازی الاتحاد و سپاهان، تصریح کرد: این یک موضوع فوتبالی است و باید در چارچوب ساز و کارهای ورزشی دنبال شود. انتظار داریم AFC هم به طور حرفه‌ای عمل کند و نظر خود را صادر کند.

کنعانی در مورد تحولات قفقاز جنوبی نیز گفت: دیدگاه و موضع ما روشن است. حضور رژیم صهیونیستی در منطقه امنیت ساز نیست. رژیم صهیونیستی در کشورهای اسلامی منافع خود را در ایجاد بی ثباتی و دامن زدن به اختلافات میان آنها دنبال می‌کند. موضع خود را در نشست‌های دوجانبه و چند جانبه مطرح کرده‌ایم.

انتصابات در وزارت خارجه در چارچوب روندهای اداری انجام می‌شود

سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد روند کند انتصابات در وزارت خارجه گفت: انتصابات در وزارت خارجه در چارچوب روندهای اداری انجام می‌شود.

کنعانی درباره سفر مقام آذربایجانی به تهران، گفت: این سفر در استمرار مقامات عالی دو کشور و در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و موضوع تحولات قفقاز بود. گفتگوها و مشورت‌های خوبی صورت گرفت. اتفاق نظر برای بازگشایی سفارت وجود دارد ان‌شاالله سفارت آذربایجان هم فعالیت خود را در تهران آغاز خواهد کرد.

کنعانی درباره ادعا آزادسازی مبالغ ایران و ارتباط آن با حمله حماس به رژیم اسرائیل تصریح کرد: ملت فلسطین از توانایی و اراده لازم برای دفاع از خود و استیفا حقوق ضایع شده خود، برخوردار است. طرح اتهامات و اظهارات درباره ایران و نقش ایران، با انگیزه سیاسی و شکست سنگین اسراییل و ترمیم هیمنه پوشالی رژیم صهیونیستی و توجیه حمایت غرب و رژیم آمریکا و توجیه ماجراجویی‌های رژیم صهیونیستی است.

وی ادامه داد: نمی‌توان در برابر ۷۵ سال جرم و جنایت علیه ملت منطقه و رژیم امریکا و رژیم انگلیس تفکیک قایل شد. حمله اخیر در پاسخ به اقدامات مکرر رژیم صهیونیستی در هتک حرمت به مسجدالاقصی و قدس شریف و جنایت روزمره علیه ملت فلسطین است. طرح ادعا درباره ایران و حزب الله، مسئولیت بین المللی انگلیس و امریکا را کم نمی‌کند.

سخنگوی وزارت خارجه گفت: اینکه میگویند امریکا، می‌خواهد ناو هواپیمابر بر به آب‌های مدیترانه گسیل کند، حماس هم اعلام کرد این اقدام به معنای مشارکت عملی در تعرض به حقوق ملت فلسطین است. گسیل سلاح‌های امریکایی و حمایت مالی سنگین امریکا از رژیم صهیونیستی، همه نشاندهنده حمایت از این رژیم و علیه ملت فلسطین است.

در حال تکمیل…