حذف ‌”بسیج سازندگی” از جدول اشتغال در لایحه بودجه ۱۴۰۳

حذف ‌"بسیج سازندگی" از جدول اشتغال در لایحه بودجه ۱۴۰۳

حذف ‌"بسیج سازندگی" از جدول اشتغال در لایحه بودجه ۱۴۰۳

رئیس سازمان بسیج سازندگی با اظهار تأسف از حذف بسیج سازندگی از جدول اشتغال ‌گفت: "ما به دنبال نام، نان و دیده شدن نبودیم، در کنار همه تلاش‌هایی که در کشور صورت می‌گیرد بسیج سازندگی هم بود، اما در لایحه ۱۴۰۳ همه در جدول ماندند، ولی ‌ما خط خوردیم.

به گزارش گروه استان‌های حیات، سردار محمد زهرایی پیش از ظهر امروز به مناسبت هفته بسیج در جمع خبرنگاران استان مازندران با اشاره به اقدامات بسیج سازندگی در سطح کشور اظهار داشت: در بخش آب شرب روستایی تعداد روستاهای هدف در ابتدا 7 هزار و 138 مورد گزارش شد که پس از بررسی‌های بیشتر، این عدد به 9 هزار و 600 روستا رسید که از طریق قرارداد با وزارت نیرو تا سه سال آینده آبرسانی ‌خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی تعداد روستاهای فاقد آب شرب در کشور را تا 16 هزار مورد عنوان ‌کرد و افزود: مهم این است که بسیج سازندگی کار را شروع کرده و تاکنون نیز از 9 هزار و 600 روستای هدف، آبرسانی به 3 هزار روستا تمام شده و از این تعداد، یک هزار و 400 روستا را بسیج استان‌ها به تنهایی و بقیه را پیمانکاران یا رده‌های دیگر بسیج مانند قرارگاه خاتم انجام داده‌اند.

سردار زهرایی با بیان اینکه طرح "از آبخیز تا جالیز" را در دست اجرا داریم، تصریح کرد: این طرح‌ در بیش از 130 میلیون هکتار از اراضی کشور که قابلیت عملیات آبخیزداری و آبخوان‌داری دارد، اجرایی می‌شود و ‌تاکنون مطالعات ‌در 19 میلیون هکتار صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه براساس قراردادی که با وزارت نیرو منعقد شده‌ این طرح در یک هزار و 800 آب‌بندان استان‌های شمالی صورت می‌گیرد، ادامه داد: طرح از آبخیز تا جالیز یک قرارداد چهار ساله با رقمی افزون بر 60 هزار میلیارد تومان است که در آن اقداماتی از قبیل قنات، کانال‌کشی، ایجاد استخر در مزارع دیده شده است.

سردار زهرایی همچنین از ساخت 40 هزار مسکن مددجویان طی چهار سال به تعداد 12 هزار و 500 واحد خبر داد و گفت: تمام این واحدها به اتمام رسیده است، اما اگر نیاز باشد باز هم برای ساخت مسکن مددجویی اقدام خواهیم کرد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی "احداث جاده بین مزارع، ایجاد دهکده‌های اقتصاد مقاومتی، توجه به اقتصاد خرد، مردمی‌کردن اقتصاد، توجه به دانش‌بنیان شدن طرح‌ها، و کمک به بازاریابی محصولات را از دیگر اقدامات بسیج سازندگی عنوان کرد و گفت: تمام این طرح‌ها در دست اجراست.‌

سردار زهرایی در بخش دیگری از سخنان خود با اظهار تأسف از حذف بسیج سازندگی از جدول اشتغال کشور گفت: "ما به دنبال نام، نان و دیده شدن نبودیم، در کنار همه تلاش‌هایی که در کشور صورت می‌گیرد بسیج سازندگی هم بود، اما در لایحه 1403 همه در جدول ماندند، ولی ‌ما خط خوردیم"، سال گذشته نیز نام بسیج سازندگی از این جدول حذف شد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی با بیان اینکه امسال نیز در لایحه 1403 شنیده‌ها حاکی از آن است که باز هم در جدول اشتغال ‌نامی از بسیج سازندگی نیست، بیان کرد: ‌عملکردمان در سامانه رصد قابل پیگیری است و براساس صحت‌سنجی‌هایی که دولت انجام شده‌ کار بسیج سازندگی با عملکرد بالای 100 درصد به درستی صورت گرفته و صحیح بوده است.

سردار زهرایی با بیان اینکه سال گذشته از محل تبصره 16 تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زا، 6 هزار میلیارد تومان دریافت شد و به ایجاد 80 هزار شغل انجامید، گفت: 110 هزار جهادگر در 22 هزار و 500 گروه جهادی و در 400 نقطه از کشور به مناسبت هفته بسیج در رزمایش جهادگران فاطمی 3 فعالیت می‌کنند.